Як перебинтовувати плече. Як пкркбінтовать руку від плеча до ліктя.

У житті часом бувають різні ситуації, коли необхідно мати хоча б невеликі знання з надання першої медичної допомоги потерпілому людині. Одним з нескладних, але необхідних навичок є вміння швидко перебинтувати кінцівки, якщо отримана якась травма. Спробуйте навчитися накладати пов'язку і бинтувати плече .
Інструкція
1
Якщо отриманий забій плеча, постарайтеся забезпечити спокій потерпілому. Пошкоджену руку при цьому слід укласти на широку косинку. Косиночная пов'язка робиться з будь-якого хустки або квадратного шматка тканини, який складається по діагоналі. На середину косинки укладіть руку, зігнуту в лікті, а кінці її зав'яжіть вузлом або закріпіть за допомогою англійських шпильок. Після цього людини краще доставити в лікарню, оскільки сильні удари нелегко відрізнити від пошкоджень м'язів, сухожиль і окремих закритих переломів. Ступінь травми з'ясовується тільки після апаратного дослідження.
2
Якщо на плечі отримана рана без пошкодження великих кровоносних судин, вам слід очистити її від забруднення, промити і зробити спіральну пов'язку, закривши місце поранення складеним у декілька шарів бинтом. Спіральна пов'язка виходить, коли бинт переміщається по спіралі, від ліктьового суглоба до плеча. Якщо бинтуемая частина має різну товщину, роблять спіральну пов'язку з перегинами - так вона накладається більш щільно.
3
Коли необхідно знерухомити поранену руку, іноді її прибинтовують до тулуба. Наприклад, це робиться, якщо у потерпілого людини є важке захворювання серця або органів дихання (аритмія, бронхіальна астма), і накладення шини не рекомендується. Порядок дій у цьому випадку такий:
4
В пахвову область вкладіть ватно-марлевий валик, щоб положення плеча зробити більш комфортним. Щоб він краще тримався, можете прибинтувати його до тулуба або підв'язати на здоровому надпліччі.
5
Руку зігніть у лікті, лікоть відведіть трохи назад, а плече під час бинтування піднімайте вгору.
6
Бинтувати почніть від пахвовій западини протилежної (здорової) сторони. Проведіть бинт через грудину паралельно землі, захопіть і прібінтуйте до тулуба плече. Ведіть бинт по спині до пахвовій западини здорової руки.
7
Від пахвовій западини переміщайте бинт попереду до ключиці на тій стороні, де пошкоджена рука; від ключиці вертикально вниз по спині - охоплюєте знизу лікоть, піднімаючи його, і направляєте бинт спереду. Захоплюєте притиснуте до грудей передпліччя і направляєте бинт по косій до пахвою здорової сторони. Тепер по спині направляєте бинт до ключиці.
8
Від ключиці рухаєтеся вперед і вниз під лікоть. Обходьте лікоть спереду назад, пропускаєте бинт через всю спину до здорової пахвовій западині. Звідти по косій - знову до ключиці на пошкодженій стороні. Далі - вниз під лікоть і т.д.
9
Після того як ви виконаєте цей етап бинтування, у вас повинні утворитися два однакових трикутника - на грудях і на спині. Підстава трикутника має проходити вздовж плечової кістки, а вершини - перебувати у пахвовій впадіни.После такий перев'язки зафіксуйте кінцівку косинкою і в сидячому положенні відправте потерпілого в лікарню.