Як вивести плями йоду на одязі. плями від йоду з одягу можна видалити.

Йод, потрапляючи на одяг, залишає темно-коричневі плями . На жаль, забруднення такого роду походження важко піддаються виведенню. Але не поспішайте розлучатися з улюбленою річчю і відправляти її у відро для сміття або на дачу. Спробуйте вивести пляму від йоду за допомогою підручних засобів.
Вам знадобиться
  • Столовий оцет, харчова сода, картопля, гипосульфит натрію, нашатирний спирт, денатурований спирт, плямовивідник.
Інструкція
1
Виведіть плями від йоду за допомогою столового оцту і харчової соди. Присипте забруднену ділянку содою. Потім зверху налийте трохи оцту і залиште на ніч. Вранці ретельно прополощіть оброблювану ділянку в чистій проточній воді і виперіть з високоактивним порошком.
2
Використовуйте картопля для видалення слідів від йоду. Очистіть бульбу від шкірки, розріжте на дві частини і протріть забруднене місце одягу. Не лякайтеся, якщо пляма придбає синій відтінок. Це природна реакція крохмалю з йодом. Заперіть оброблювану ділянку в теплій воді з плямовивідником і ретельно прополощіть.
3
Змочіть ватяну паличку або диск в гіпосульфіт натрію. Цей засіб можна купити в фотосалоні. Акуратно обробіть забруднене місце. Коли пляма зникне, прополощіть тканину в проточній воді і виперіть з високоактивним порошком. Перед використанням гипосульфита, протестуйте його дію на непомітній ділянці виробу. Якщо через 5 хвилин змінився колір матеріалу, відмовтеся від даного засобу.
4
Розведіть 1 столову ложку нашатирного спирту в 1 склянці води. Змочіть ватяний або марлевий тампон в отриманому розчині і обробіть пляма від периферії до центру. Прополощіть одяг у чистій воді. Якщо з першого разу не вдалося домогтися належного результату, повторіть процедуру спочатку.
5
Видаліть сліди від йоду з кольорової тканини за допомогою денатурованого спирту. Змочіть ватяний диск в засобі і промокніть забруднену ділянку. Через 10 хвилин виперіть виріб у теплому мильному розчині і ретельно прополощіть.
6
Виверніть забруднене виріб на виворітну сторону. Нанесіть засіб для виведення плям спочатку навколо забрудненої місця. Потім поступово переходите до середини. Таким чином ви уникнете освіту розлучень. Завжди використовуйте тільки чистий ватний тампон.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Yk02EHv-Db8