Як налаштувати звичайну гітару. Як налаштувати гітару новачкові.

Гра на засмученою гітарі призводить до погіршення слуху, тому навіть новачкам перед початком тренування необхідно ретельно відрегулювати якість звучання музичного інструменту. Для налаштування гітарних струн використовуються колки, які знаходяться на грифі і тримають натяг. При крученні в одну сторону - струна натягується, в іншу - послаблюється. Крутити потрібно повільно, уважно слухаючи одержуваний звук.
Вам знадобиться
  • - гітара;
  • - камертон;
  • - апаратний тюнер;
  • - комп'ютер з виходом в інтернет.
Інструкція
1
Класичний спосіб: першу струну (та, що сама тонка) налаштуйте за допомогою камертона. Камертони діляться на вилочкової і духові. Останні простіше в обігу, але менш точні. Вилочкова камертон схожий на металеву вилку. Якщо несильно вдарити вилочкою по коліну ноги, то вийшов звук буде таким, яким має бути звучання першої струни, притиснутою на п'ятому ладу. У духових камертонів кілька різновидів, найпоширеніший з них схожий на губну гармошку. Він видає такий же звук, якою має видавати перша струна, притиснута на дванадцятому ладу. Як тільки налаштували першу струну, приступайте до налаштування інших. Притисніть другу струну на п'ятому ладу і отримаєте звук відкритої першої струни. Третя струна, притиснута на четвертому ладу, повинна в унісон звучати з відкритою другий. Звук третьої відкритої струни почуєте, якщо затиснете четверту струну на п'ятому ладу. Затиснувши п'яту струну на п'ятому ладу, отримаєте звук четвертої відкритої струни, а шосту на п'ятому - відкритою п'ятою.
2
Якщо хочете точно налаштувати гітару , не покладаючись на свій слух, використовуйте тюнер (апаратний або програмний). Він по частоті коливання звуку визначає ноту, яка йому відповідає, і показує відхилення звуку від ноти. Апаратний тюнер - це невеликий пристрій, який можна придбати в музичному магазині. Вийміть звук на гітарі, розташувавши тюнер поруч або закріпивши його на грифі (залежно від різновиду). Прилад покаже, наскільки цей звук відповідає заявленій ноті. Послабляйте або натягуйте струну (залежно від показань пристрою) до тих пір, поки звук не буде ідеальним. При використанні програмного тюнера підключіть гітару до комп'ютера, вкажіть, яку струну хочете налаштувати, дерните її і дотримуйтесь вказівок програми.
3
Якщо хочете налаштувати всі струни гітари на слух, скористайтеся інтернет-програмою, яка містить зразки звуків, записані на професійному обладнанні. Налаштуйте свій інструмент по аналогії. Плюси: є можливість відтворювати звук кілька разів, підключати до комп'ютера не потрібно. Мінус: якщо у вас недостатньо хороший слух, настройка може бути неточною. Якщо плануєте настроювати гітару на вулиці, завантажте ці зразки на телефон. Але пам'ятайте, що при відтворенні можливо невелике спотворення звуку.
4
Якщо ви є власником гарного музичного слуху і у вас є навички налаштування гітари класичним способом, спробуйте налаштувати інструмент за допомогою флажолета. Цей порівняно важкий спосіб використовується професійними гітаристами, тому що є найбільш точним. Для вилучення флажолета (звуку-обертони) злегка доторкніться до шостій струні над п'ятим порожком (саме над порожком лада, а не над ладом). Правою рукою витягніть звук, після цього тут же приберіть зі струни палець лівої руки, щоб не глушити звучання. Не забирайте палець завчасно, а то отримаєте звук відкритої струни. Для порівняння витягніть звук-обертон п'ятої струни над сьомим ладом. Збіг звучання - ознака правильної настройкі.На першій струні сьомого лада флажолет повинен звучати в унісон з флажолети п'ятого ладу другий струни, а звук-обертон дванадцятого лада для третьої струни - так само, як перша струна, затиснута на третьому ладу. Третю відкриту струну налаштуйте по затиснутою на восьмому ладу другій струні. На сьомому ладу флажолет третьої струни налаштовуйте в унісон зі звуком-обертоном четвертий струни на п'ятому ладу. На сьомому ладу четвертої струни флажолет звучить подібно звуку-обертони п'ятої струни п'ятого ладу. Звук-обертон п'ятої струни сьомого лада налаштовуйте подібно звучанню флажолета п'ятого ладу для шостої струни.
Зверніть увагу
Неправильне налаштування гітари може зіпсувати струни: при зайвій перетяжки вони розтягуються і перестають звучати, як належить.
Корисна порада
Замість камертона можна використовувати стаціонарний телефон: звук гудків у слухавці (частота 425 герц) приблизно відповідає звуку першої струни, затиснутою на 4 ладу (частота 415 герц) .Звук вилочкової камертона дуже слабкий. Щоб його посилити, можна притулити рукоять камертона до корпусу гітари. Корпус гітари в даному випадку відіграє роль резонатора.Настройку флажолети зручно використовувати після стандартної налаштування гітари для поліпшення звучання