Як бути, якщо тебе виселяють з квартири.

Конституція РФ встановлює, що ніхто не може бути безпідставно позбавлений житла. Виселення проводиться з підстав, зазначених в законі. Дії громадянина при виселенні залежать від того, знаходиться квартира у власності або належить за договором соціального найма.Еслі квартира у власності, виселення пов'язано з позбавленням права власності в порядку, передбаченому цивільним законодавством. При соціальному наймі, більше підстав бути виселенним.Еслі виселяють з квартири внаслідок:
Інструкція
1
Дій наймача або членів сім'ї. Наприклад, через невнесення комунальних платежів протягом шести і більше місяців. Така підстава легко усунути. Вам необхідно буде довести, що невнесення плати відбувалося з поважних причин: тривала хвороба, тривалі затримки заробітної плати. Плату за житло можна внести частково, наприклад, за один місяць. В такому випадку, підстав для виселення буде відсутня - шестимісячний термін повинен бути безперервним.
2
Обставин, що не залежать від наймача: аварійний стан житлового будинку, будинок підлягає знесенню або переводу в нежитлове приміщення. В такому випадку проживаючим надається інше благоустроєне житло. Такого виселення боятися не слід. Нова квартира буде оформлена також за договором соціального найму. Тут має значення проживання та прописка в аварійному будинку.
3
Дії наймача або членів сім'ї, в результаті яких відбувається руйнування і псування квартири , використовується не для проживання, систематично порушуються права сусідів. При таких підставах власник зобов'язаний письмово попередити про припинення дій, службовців підставами для застосування крайньої міри - виселення, встановити термін для усунення порушень.
4
Якщо ви - колишній член сім'ї власника, мали право на приватизацію квартири , але відмовилися від свого права, необхідно представити докази проживання в квартирі на момент приватизації. В такому випадку позбавити права проживати, навіть при продажу квартири , не можна.
Зверніть увагу
Виселення власника можливо в результаті звернення стягнення на квартиру за зобов'язаннями (невиконання зобов'язань по іпотеці).
Корисна порада
При розгляді справи в суді про виселення по будь-яких підстав, слід доводити: фактичне проживання та періоди прописки, склад сім'ї, несення витрат на утримання квартири, сумлінність користування правами, важкі особисті майнові обставини.