Як замінити масло двигуна на Peugeot.

Моторне масло знижує втрати потужності двигуна на тертя, зменшує знос тертьових деталей, охолоджує їх поверхні і видаляє продукти зношування. Тому в процесі експлуатації автомобіля воно поступово забруднюється нагаром, пилом і частинками металу. Саме з цієї причини автомобільні масла слід періодично замінювати. Порядок і терміни його заміни визначені в керівництві з експлуатації.
Вам знадобиться
  • - ключі гайкові;
  • - моторне масло;
  • - ємність для збору масла.
Інструкція
1
Заміну масла на двигунах Peugeot проводите не рідше одного разу на 6 місяців. Одночасно бажано змінити і фільтр, але, в кожному разі, робіть це не рідше одного разу на рік. Безпосередньо перед заміною прогрійте двигун до робочої температури, автомобіль встановіть на оглядову яму або естакаду. При їх відсутності вивісите передні колеса, поддомкратіть Peugeot і підставивши під важелі підвіски спеціальні підставки.
2
Заглушите автомобіль і затягніть ручне гальмо. Обов'язково подстрахуйтесь, підставивши під колеса автомобіля підставні опори. При підйомі автомобіля домкратом не впирається його ні в піддон картера, ні в коробку передач, ні в допоміжну раму (підрамник), ні в задню вісь.
3
Зніміть щит, що захищає картер двигуна. Для цього, підібравшись до машини знизу, відверніть болти його кріплення. Під зливну пробку підставте приготовлену ємність для збору відпрацьованого масла. Вигвинтите гвинтову пробку зливного отвору, розташованого на піддоні картера двигуна, і дочекайтеся, поки старе масло повністю не зіллється в підставлену ємність. Щоб прискорити процес відкрийте кришку заливної горловини або витягніть мірний щуп.
4
Врахуйте, що відпрацьоване масло може мати високу температуру і при безпосередньому контакті з ним привести до опіків. При його утилізації дотримуйтесь правил охорони навколишнього середовища. Після завершення зливу ретельно очистіть пробку і патрубок зливного отвору і огляньте кільце ущільнювача. Якщо воно має пошкодження, замініть його. Пробку зливного патрубка закрутіть з моментом 30 Нм.
5
Проаналізуйте стан злитого масла. Для цього занурте в нього великий і вказівний пальці, вийміть і потріть їх один про одного. Якщо буде відчуватися присутність зерняток або частинок металу, то має місце ушкодження підшипників. Краплі охолоджувальної рідини (води або тосола) або жовтуваті відтінки вказують на розгерметизацію прокладки головки блока. Темний колір свідчить про необхідність терміново його замінити, що ви і робите.
6
Відкрийте кришку заливної горловини, якщо це не було зроблено раніше. Нове моторне масло, відповідне вимогам інструкції по експлуатації, залийте до потрібного рівня. Величину його рівня контролюйте за допомогою мірного щупа. Заливайте нове масло повільно, проводячи постійний контроль його рівня, так як йому потрібен час, щоб стекти в картер.
7
Закрийте кришку маслозаливної горловини і вставте назад мірний щуп. Запустіть двигун і дайте йому попрацювати 10 хвилин на холостих обертах, після чого знову заглушите його. Почекайте ще близько 5 хвилин, щоб мастило скла з двигуна в картер. Перевірте його рівень щупом. Враховуючи, що під час роботи двигуна воно рівномірно розподілилося по силовому агрегату і заповнило фільтр, його рівень впаде. Долийте моторне масло до необхідного рівня.