Як привчити собаку гуляти на повідку.

Навіть якщо ваша собака добре вихована і під час прогулянки не звертає уваги на перехожих, машини, собак і кішок, вигулювати її в жвавих місцях краще на повідку . Для початку вам слід привчити свого вихованця до цього предмету. Небагато собаки сприймають обмеження волі з легкістю, тому привчати тварину до повідця слід поступово.
Інструкція
1
Привчайте собаку до повідця тільки тоді, коли вона повністю звикне до нашийника. Якщо ви надягнете на свого вихованця відразу два незнайомих предмета, він може злякатися і повести себе не зовсім адекватно.
2
У перший раз пристебніть повідець до нашийника не так на прогулянці, а вдома. Нехай собака походить з ним по знайомому їй приміщенню. Всіляко відволікайте тварину від спроб погризти незнайомий йому предмет. Ні в якому разі не використовуйте поводок в якості іграшки.
3
Перший раз пристебніть повідець до нашийника собаки всього на 5-10 хвилин. А отстегните його тільки тоді, коли вихованець заспокоїться, а не в момент боротьби з незнайомим предметом. Так ви виключіть ймовірність закріплення негативної реакції собаки на поводок.
4
пристібатися поводок до нашийника собаки не менше двох разів на день. Коли вона перестане чинити опір і протестувати, вчіть її ходити на повідку по квартирі, пригощаючи чимось смачненьким. Кількість ласощі поступово зменшуйте, перетворюючи прогулянку на повідку в буденність.
5
Уперше вийшовши на вулицю на повідку, собака може знову занервувати, запанікувати, злякатися і відмовитися рухатися. Спробуйте заспокоїти її, поговоріть з нею ласкаво, погладьте, почастуєте улюбленими ласощами. Цікавість, як правило, швидко перемагає залишки страху, і собака вирушає в дорогу.
6
Під час прогулянки не тягніть собаку на повідку проти її волі, не завдає їй болю. Намагайтеся ненав'язливо керувати вихованцем, як би підказуючи йому напрямок руху.
7
Але в теж час не дозволяйте собаці тягнути вас проти вашої волі. При необхідності краще зробіть один різкий, але короткий ривок повідцем. Пам'ятайте, що зусилля з вашого боку потрібно для зміни поведінки вихованця, а не для його залякування або покарання. Собака швидко зрозуміє, що натяг повідця призводить до неприємних відчуттів і навчиться підлаштовувати свої рухи під ваші бажання.
Уміння правильно ходити на повідку, що не натягуючи його і тримаючись біля ніг господаря, завжди знадобиться вашій собаці і забезпечить її безпеку на вулицях міста. Приступати до дресирування можна практично відразу, перед тим як ви почнете тривалі прогулянки за межами своєї дворової території.
Інструкція
1
Спочатку привчите собаку до нашийника, а потім вже до повідця. У спеціалізованому магазині придбайте матерчатий або шкіряний нашийник відповідного розміру і не довгий повідець на 2 м. За розміром нашийник повинен бути таким, щоб щільно облягав шию собаки, але не здавлював її. Він не повинен сидіти високо, відразу за вухами, щоб цуценя з нього не вислизав. Нашийник доведеться змінити пару разів, поки ваш вихованець остаточно не підросте.
2
Одягніть нашийник на собаку, зазвичай це проходить непоміченим, в крайньому випадку, будуть зроблені спроби стягнути його лапами, але якщо нашийник сидить щільно, то цуценяті це не вдасться і нічого не залишиться, як змиритися. Потім причепіть до нашийника поводок, нехай собака просто побігає з ним вдома. Доглянете, щоб вона не заплуталася в повідку. Потім походіть за твариною, взявши кінець повідця в руку. Після цього, використовуючи ласощі в якості приманки, дайте йому зрозуміти, в якому напрямку ви хочете рухатися. Направляйте його за допомогою повідця, заохочуючи ласкою. Після кількох таких тренувань перенесіть свої заняття на вулицю.
3
Візьміть з собою ласощі для собаки. Визначтеся, з якого боку вам буде зручніше водити собаку, зазвичай вона повинна йти праворуч від вас. Вирушаєте на прогулянку туди, де вам не зустрінеться багато народу, щоб вчити пса ходити поруч, не натягуючи поводок.
4
Візьміть поводок в руку, дайте команду «Поруч», почніть рух вперед. При спробі собаки забігти перед вами або зупинитися, притримуючи поводок або легким ривком, підведіть собаку знову до ноги. Коли вона пройде деякий час поруч, не забудьте заохотити її ласощами. Зазвичай собакам вистачає декількох тренувань, щоб повністю освоїти цю вправу і зрозуміти, що вам потрібно, і що натягувати повідок не можна. Поступово збільшуйте дистанцію, регулюючи її довжиною повідка.
5
Навчіть пса спочатку рухатися навколо вас на ненатянутом повідку, в потім ходите, змінюючи напрямок, і заохочуйте його ласощами, якщо він буде йти з того боку, де вам потрібно і поруч з вами, не натягуючи поводок. Іноді вам періодично доведеться нагадувати собаці про дисципліну, обсмикуючи повідець і використовуючи команду «поруч», але якщо ви будете терплячі і наполегливі, то швидко зможете домогтися успіху.