Як обліковувати витрати на інтернет.

В даний час практично у кожної великої компанії є свій сайт, де знаходиться вся інформація про підприємство, у тому числі контактна, рекламна. На розробку власної сторінки в інтернеті організація витрачає певну суму грошових коштів. Вони враховуються у складі витрат залежно від того, хто займався створенням і дизайном сайту: наймані програмісти або працівники фірми.
Вам знадобиться
  • - Податковий Кодекс РФ;
  • - законодавчі акти Міністерства Фінансів РФ;
  • - грошові кошти;
  • - бухгалтерська звітність.
Інструкція
1
Ви можете залучити до створення сайту розробників «зі сторони». Тоді з метою податкового та бухгалтерського обліку враховуйте витрати на створення і розробку власної сторінки компанії в інтернеті у складі поточних витрат по звичайних видах діяльності. Відповідно, сума витрачених коштів буде включатися в витрати організації.
2
У листі № 07-05-14/280 Міністерства фінансів від 22.10.2004 р, де роз'яснюються особливості обліку витрат на інтернет-сайт, є наступні застереження. У розробника є авторські права на створений сайт. Якщо він продав вам виняткові права, то враховуйте їх у складі нематеріальних активів. Розробник може залишити за собою виняткові права на створений сайт для компанії, а організації дати можливість користування сторінкою. Якщо таке сталося, то суму грошових коштів по розробці, дизайну web-сайту враховуйте як витрати на придбання невиключних прав на програму для комп'ютера на рахунку поточних витрат.
3
Вам надається можливість дати завдання по розробці сайту компанії своїм працівникам - програмістам, якщо IT-відділ у вас є. Відповідно, винятковими правами на web-сторінку буде володіти організація. Якщо витрати на створення, дизайн сайту складають десять тисяч рублів або перевищують цю суму, то враховуйте їх на рахунку нематеріальних активів. Якщо ж грошові кошти, витрачені на розробку сторінки в інтернеті, менш зазначеної суми, то витрати включите до складу поточних витрат.
4
Але розробки сайту не достатньо. Для того щоб він почав працювати, потрібно зареєструвати і купити для нього доменне ім'я. Витрати на його придбання враховуйте в складі поточних витрат. Вартість хостингових послуг включите у витрати того періоду, за який вони були сплачені. Витрати на рекламні цілі зменшують податкову базу по прибутку. Але включати у витрати, які знижують суму оподатковуваного прибутку, рекламні послуги можна лише в тому випадку, якщо сайт створений здебільшого в маркетингових цілях.