Як обжати виту пару "комп'ютер - комп'ютер". wifi роутер Як підключити два.

З'єднання типу « комп'ютер-комп'ютер » використовується, коли треба їх об'єднати в локальну мережу без використання спеціального комутатора - «свіча». При цьому порядок розміщення проводков в обох наконечниках на кінцях кабелю типу «кручена пара» буде різним і буде відрізнятися від того, який використовується при наявності в мережі свіча.
Вам знадобиться
  • UTP-кабель, два наконечника RJ-45. Крімпер або ніж і плоска викрутка.
Інструкція
1
Переконайтеся, що ви підготували всі необхідні для операції матеріали та інструменти. Мінімальний набір матеріалів повинен складатися з потрібної довжини кабелю типу «кручена пара» (UTP-кабель) і двох наконечників RJ-45. З інструментів заготуйте ріжучий інструмент (наприклад, ніж або лезо) і плоску викрутку. Якщо у вас є можливість позичити у кого-небудь або купити спеціальний обтискний інструмент («крімпер»), то зробіть це обов'язково - його наявність значно спростить всю процедуру і серйозно підвищить якість отриманого з'єднання.
2
Зніміть шар зовнішньої пластикової ізоляції на довжину 12,5 міліметрів (це відповідає половині дюйма) з обох кінців кабелю. В обтискному інструменті для цієї операції є спеціальний паз потрібної довжини і відповідним чином укріплене лезо - вставте в паз кінець кабелю, зведіть ручки інструменту і проверніть (крімпер або кабель - що вам зручніше). В відсутність інструменту половину дюйма відміряйте лінійкою або прикладіть наконечник - це відстань відповідає його довжині. В знятті пластикової обплетення може допомогти простягнута всередині багатьох типів цього кабелю капронова нитка - відтягуючи її в сторону ви можете прорізати зовнішню оболонку не пошкоджуючи ізоляції внутрішніх проводков.
3
Розплетіть кожну з чотирьох кручених пар і розташуйте їх у правильній послідовності - для кожного з конекторів вона буде різною. Якщо пронумерувати проводки зліва направо, то для одного наконечника першим повинен бути провідник з біло-помаранчевої маркуванням, другим - з помаранчевої, третім - з біло-зеленою, четвертим - з синьою, п'ятим - з біло-синьою, шостим - із зеленою, сьомим - з біло-коричневої, восьмим - з коричневою. Для другого наконечника першим повинен бути біло-зелений, другим - зелений, третім - біло-помаранчевий, четвертим - синій, п'ятим - біло-синій, шостим - помаранчевий, сьомим - біло-коричневий, восьмим - коричневий дроти.
4
Вставте проводки в зазначеній вище послідовності в кожний з наконечників. В наконечнику нумерація зліва направо буде правильною, якщо його повернути пластмасовою засувкою на корпусі вгору, а контактами - до себе. Зачищати дроти перед вставкою не потрібно - коли ви засуватимете їх до упору відповідні конектори в кожному пазі вилки переріжуть ізоляцію і забезпечать хороший контакт з плетеним проводом.
5
Обіжміть кожну вилку. В Крімпер для цієї операції є спеціальний паз - вставте в нього пластмасовий наконечник і зведіть ручки інструменту. Якщо цього чудового пристрою немає, то виконайте цю операцію окремо для кожного контакту з допомогою викрутки, акуратно вдавлюючи його. Потім треба втиснути пластмасовий фіксатор біля основи наконечника. На цьому процедура буде завершена.
Зазвичай при підключенні до інтернет-провайдеру співробітники приходять і налаштовують з'єднання, а також вчиняють необхідні маніпуляції з проводами . Однак часом виникає необхідність самостійно обжати дріт, якщо раптом зламався коннектор або з мережевим кабелем трапилася якась неприємність. Це не так складно, як здається на перший погляд.
Вам знадобиться
  • мережевий провід (кручена пари), коннектор RJ-45, обтискні кліщі (крімпер)
Інструкція
1
Приготуйте мережевий провід (кабель). Його ще називають кручений парою, оскільки під ізоляцією знаходяться чотири пари різнокольорових дротів, звитих по два. Таким чином, всього там вісім проводков.
2
Вам також знадобиться обжимний інструмент крімпер. Купіть його або, якщо збираєтеся скористатися ним лише одного разу, позичте у кого-небудь.
3
Візьміть новий коннектор RJ-45. Це пластмасовий наконечник, який надягає на кабель і безпосередньо вставляється в мережеву карту комп'ютера (а точніше - роз'єм мережевої плати). Краще всього, якщо коннектор має вісім напрямних для проводков - це значно полегшує завдання, оскільки проводки буде простіше вставити. Приготуйте про всяк випадок 2-3 коннектора, вони коштують дуже дешево в будь-якому комп'ютерному магазині.
4
Спочатку зніміть ізоляцію з дротів кабелю. Для цього вставте кабель в спеціальне пристосування у Крімпер - круглу нішу з лезом. Якщо такого пристосування не передбачено, акуратно скористайтеся ножем. Надріжте ізоляцію на кабелі в декількох сантиметрах (від трьох і більше) від кінця дроту. Затисніть крімпер і прокрутите навколо кабелю - ізоляція буде надрізана по колу. Потім витягніть кабель, не розтуляючи кліщі.
5
Розкрутите і випрямити проводки. Розмістіть їх в певному порядку зліва направо: біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий. При необхідності підрівняйте проводки, обрізавши їх кінці, щоб всі вони були на одному рівні.
6
Візьміть коннектор RJ-45 так, щоб засувка була направлена вниз. Вставляйте проводки в коннектор до упору, використовуючи напрямні. Потім натисніть, щоб ізоляція увійшла всередину його і зафіксувалася. Вставте конектор в спеціальне гніздо крімпер. Здавите коннектор кліщами - фіксатор щільно притисне ізоляцію.
Зверніть увагу
Переконайтеся, що проводки дістають до контактів коннектора.