Як ділити майно.

На жаль, не всі шлюби тривають довго і щасливо. Статистика розлучень в нашій країні, та й у світі, така, що майже кожна пара рано чи пізно замислюється про подібне можливий результаті. А те подружжя, які в підсумку вирішуються розірвати відносини, встають перед неминучим питанням розділу майна. Навіть в студентському шлюбі, навіть на знімній квартирі зазвичай чоловікові і дружині є що ділити. Все питання в тому, як проходитиме цей розділ: мирно, за обопільною згодою, або із залученням адвокатів та судді.
Інструкція
1
Спробуйте з чоловіком домовитися. Врахуйте, що відсутність майнових претензій один до одного дозволяє розлучитися офіційно набагато швидше. Якщо у вашій, вже колишньої, родині не було особливо дорогих речей або нерухомості, за які ви б хотіли поборотися, можна вирішити справу мирно. Сядьте с і складіть список всіх предметів меблів, побуту і так далі, які підлягають поділу. Розпишіть, кому що дістанеться. Якщо у вас виникають сумніви в тому, що через якийсь час ваша колишня половинка не зажадає, скажімо, назад шафа або кільце з діамантом, завірте перелік розділеного майна у нотаріуса.
2
Якщо вирішити справу миром не виходить, доведеться йти до суду. Збираючись на слухання, запам'ятайте і подумки застосуєте до себе кілька витягів з Сімейного кодексу, що стосується поділу майна. Основний постулат: все, що було придбано за роки шлюбу, вважається спільно нажитим і при розлученні в судовому порядку ділиться навпіл. Виняток становлять тільки особисті предмети одягу та гігієни. А також нерухомість, яка була подарована одному з подружжя, або приватизована на його ім'я.
3
При розгляді справи про поділ майна суд може враховувати безліч чинників. Наприклад, наявність дітей: зрозуміло, більша частина спільно нажитого відійде тому з подружжя, з ким залишаться неповнолітні нащадки. Так само вага в суді можуть мати свідчення сусідів, товаришів по службі, друзів разводящихся. Приміром, в тому випадку, якщо чоловік не працював без поважної причини, вів аморальний спосіб життя, випивав, а при розлученні претендує на дороге майно .
Зверніть увагу
- Все майно, яке належить дітям розлучається подружжя, відходить до того з батьків, з ким ці діти проживатимуть.
Корисна порада
- Пам'ятайте: все, що було нажито подружжям до вступу в шлюб, поділу не підлягає. Це стосується, в першу чергу, нерухомості, вкладів у банку, великих коштовностей. - За прикладом західних сімей, все більше російських молодят укладають шлюбні контракти, в яких чітко обумовлюється, як буде розділене майно у випадку розлучення, враховуючи різні можливі причини, наприклад, зраду одного з подружжя.