Як наточити ножі машинки для стрижки волосся. машинка для стрижки волосся самостійно.

При регулярному використанні машинки для стрижки волосся перед її володарем рано чи пізно постає проблема затупления ножів. І найчастіше така досить проста маніпуляція, як заточка лез машинки, ставить в тупик користувача цього девайса.
Інструкція
1
Перевірте, наскільки сильно затупились ваші ножі. Зробити це досить просто. Коли леза ще не надто тупі, вони періодично можуть зминатиме волосся, пошкоджувати їх. На термінову необхідність заточки ножів машинки вкаже неможливість підстригти людини, повне і постійне м'яттю волосся, поява больових відчуттів при стрижці у того, кому роблять зачіску. Як тільки помітили такі «симптоми», одразу ж шукайте варіант, як нагострити леза вашого приладу.
2
Найпростіший спосіб наточити ножі - віднести пристрій до професіоналів. Буквально за кілька хвилин майстри за допомогою спеціальних приладів та інструментів приведуть леза вашої машинки в порядок.
3
Можете спробувати наточити ножі самостійно. Для цього вам знадобиться спеціальний брусок, яким зазвичай точать кухонні ножі. Акуратно, не кваплячись, проводите лезами по бруску вперед-назад. Повторюйте руху, поки не отримаєте потрібну вам гостроту. Перевіряйте заточку на невеликому шматочку хутра.
4
Якщо у вас є токарний верстат, то завдання ще більше спрощується. Для заточки лез вам знадобиться алюмінієвий диск діаметром 120-160 мм. Нанесіть на нього абразивную пасту, за допомогою магніту приєднайте до нього ніж. Тепер можна точити. Тільки робіть це дуже акуратно, щоб не поранити руки.
5
Спробуйте використовувати для заточування звичайну наждачний папір. Помістіть шматок полотна між лезами приладу. Потім увімкніть машинку. В процесі «стрижки» леза акуратно, а головне, безпечно заточатся.
6
Як варіант, можете скористатися шліфувальної машинкою. З її допомогою ви зробите все дуже акуратно і швидко.
Корисна порада
Способів заточити ножі машинки для стрижки волосся - величезна кількість. Однак багато експертів запевняють, що в більшості своїй вони тільки псують і ламають леза. Тому по можливості краще користуватися послугами професіоналів.
Для професійного перукаря важливо, щоб всі робочі інструменти завжди знаходилися в справному стані. Особливо це стосується такого примхливого інструменту, як машинка для стрижки . Правити її ножі в домашніх умовах без відповідного обладнання дуже складно, тому запасіться всім необхідним.
Вам знадобиться
  • - професійний комплект для заточування ножів;
  • - паперові серветки;
  • - ємність для промивки ножів;
  • - жорстка і м'яка кисті;
  • - чисті ганчірочки.
Інструкція
1
Придбайте професійний комплект для заточування ножів машинок для стрижки . В комплект входить звичайно верстат, захисний кожух до нього, двосторонній алюмінієвий диск, рідина для чистки диска, масло і абразив для заточування ножів, пензлик, лазерний покажчик, магнітний тримач та інші елементи.
2
Підготуйте ножі для заточки. Для цього розберіть машинку і від'єднайте блок з ножами. Всі частини блоку і кріпильні гвинти після розбирання акуратно складіть в одне місце, щоб не розгубити.
3
Очистіть алюмінієвий диск, протерши його м'якою ганчіркою. Обробіть диск спеціальним маслом, наносячи його круговими рухами. Потім нанесіть на план-шайбу абразивний порошок, ретельно розподіливши по поверхні спеціальним бруском.
4
Встановіть на кожусі магнітний лазерний покажчик. Зафіксуйте підмет заточке лезо за допомогою магнітного утримувача. Увімкніть верстат, встановивши попередньо необхідну швидкість обертання диска.
5
Пригорніть лезо ріжучої поверхнею до обертається диску і утримуйте в такому положенні, здійснюючи плавні рухи від осі диска до його краю. Приблизний час обробки кожного ножа - одна-дві хвилини. Виконайте те ж саме з другою частиною ножового пристрою.
6
Після обробки промийте леза, попередньо розмагнітиться їх. Наберіть в пластиковий контейнер теплу воду і залийте в неї засіб для очищення, яке у комплект пристосування для заточування. Ретельно прополощіть в даному складі обидва леза.
7
Промиті леза обробіть жорсткою щіткою, щоб видалити всі частинки абразиву. Потім протріть ножі спочатку чистою серветкою, а потім сухою ганчірочкою, повністю видаливши вологу. Зберіть ножовий блок в єдине ціле. Машинка знову готова до роботи. Один диск може без заміни використовуватися для заточки від тисячі до трьох тисяч ножів.