Як малювати гуашшю.

Гуаш - назва фарб і техніки живопису одночасно. Це відносно недорогий і цікавий матеріал, який прекрасно підходить для освоєння азів живопису. Виконані гуашшю малюнки швидко сохнуть, а допущені помилки легко виправляються.
Вам знадобиться
  • - лист картону;
  • - круглі і плоскі кисті;
  • - гуаш;
  • - палітра для змішування фарб;
  • - ємності (склянки, баночки) для води;
  • - вода.
Інструкція
1
Намалюйте на картоні простим олівцем ескіз. Створюючи начерк, не тисніть на олівець. Тонкі світлі лінії з легкістю зафарбували фарбою, а темні і товсті не завжди вдається приховати під шаром гуаші.
2
Ретельно перемішайте гуаш до однорідної консистенції. Краще це робити на палітрі, де зручно підбирати потрібний відтінок. Зверніть увагу, якщо фарба вийде «рідкої», то після висихання шар буде прозорим і нерівномірно забарвленим. А якщо занадто «густий», то при нанесенні гуаші на папір утворюються бугри, фарба після висихання може покритися тріщинами і обсипатися. Ідеальна консистенція розлученою гуаші схожа на жирні вершки або рідку сметану.
3
Першим шаром гуаші прорисуйте дальній план картинки і самі насичені частини малюнка. Щоб при розфарбовуванні бува не заступити за краї фрагментів зображення, почніть роботу вздовж контурів. Потім переміщайтеся від краю до центру. Якщо випадково залізли за кромку ескізу, то зайву фарбу легко видалити вологими, але ні мокрими, пензлем або паперовим тампоном.
4
Якщо необхідно нанести один шар гуаші поверх іншого - обов'язково дочекайтеся, поки висохне перший шар, і потім швидко нанесіть другий, не сильно тисніть пензлем при цьому. Щоб згладити кордон між шарами, пройдіться після висихання гуаші по межі чистої вологої пензлем. Ведіть її в одному напрямку.
5
Далі прорисуйте темні місця і плями на малюнку. Дайте гуаші трохи підсохнути і прорисуйте проміжні кольору між темними і світлими.
6
В останній промальовуванню використовуйте найсвітліші фарби. Щоб домогтися потрібного відтінку під час роботи зі світлими кольорами, змішайте на палітрі фарби з білилами до отримання потрібного відтінку.
7
Рухайтеся в процесі роботи від темних кольорів до світлих, від великих мазків до найдрібніших. Не забувайте при цьому міняти пензлика на більш тонкі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=13y0rFEXA4Q
Зверніть увагу
Гуаш в баночках може розшаровуватися. Це легко поправити, добре перемішавши фарбу в баночці по всій глибині.
Корисна порада
Якщо фарба засохла і покрилася тріщинами, додайте в гуаш трохи води, щільно закрийте фарбу кришкою, дайте настоятися. Потім ретельно перемішайте - гуаш відновиться.
Якщо ви ніколи не вчилися малюванню, почати можна прямо зараз. Ви самі побачите, що це можливо, якщо знати кілька прийомів і підключити велике бажання малювати. Це заняття прекрасно розвиває уяву і моторику.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, гуаш, пензлик, палітра.
Інструкція
1
Візьміть гуаш синього і білого кольорів, розведіть її на палітрі. Вам потрібно нанести цей відтінок на аркуш паперу. Таким чином створите фон для майбутнього зимового пейзажу . Намалюйте фіолетовою фарбою, змішаною з синьою, гори, що знаходяться на горизонті. Щоб вийшов ефект засніжених вершин, використовуйте білу гуаш. Створюйте гори мазками по діагоналі. Щоб мазок вийшов фактурним, спробуйте набрати на пензлик фарбу синього, фіолетового і білого кольорів, не змішуючи гуаш. Має вийти об'ємне зображення.
2
Враховуйте, з якого боку падає світло на картині. Додайте там трохи білої гуаші на гори. Тут потрібно постаратися, щоб красиво розтушовувати кордону, на яких сходяться білий і інші кольори. На додаток до гір намалюйте їли. Для їх створення слід змішати кілька кольорів - наприклад, зелений, фіолетовий і синій. Зелений колір повинен бути дуже темним. Крім того, поміняйте кисть, якої малюєте. Найкраще ялина малювати плоскою пензликом. Для зображення ялинових лап використовуйте недбалий мазок, як би злегка тикаючи пензлем в папір. Можна скласти красиву композицію з трьох і більше ялин.
3
Попрацюйте над ландшафтом місцевості, який зображуєте на пейзажі. Нехай їли стоять на горбистій поверхні. Це цілком може бути в близькості від гір. Домалюйте їли - нанесіть білі мазки, зображуючи сніг на їх лапах. Якщо хочете надати пейзажу динаміки, намагайтеся зобразити маленьку заметіль або сильний вітер. Для цього візьміть напівсуху кисть і з її допомогою злегка змастіть фарби в деяких місцях.
4
Домалюйте фон, щоб гори і ялина не висіли в повітрі. Якщо пейзаж виглядає як одне ціле, значить, вийшло створити малюнок гуашшю.