Як лікувати гематому. Як лікувати внутрішню гемотому.

Гематома - це скупчення крові, рідкої або згорнулася, при пошкодженнях тканин і органів. Найчастіше вона виникає під шкірою, так званий синець, і характеризується болем, легким набряком, зміною кольору шкірних покривів в місці удару. Однак при серйозних травмах виникають і гематоми внутрішніх органів, у тому числі мозку. Вони дуже небезпечні.
Вам знадобиться
  • - холод;
  • - давить;
  • - фізіопроцедури;
  • - дренаж;
  • - пункція;
  • - оперативне втручання.
Інструкція
1
Синці, у вигляді яких зазвичай проявляється гематома, лікувати зовсім не складно. Відразу після виникнення накладайте на місце їх локалізації холод, зробіть давить, прийміть анальгетики, щоб зняти біль. Через кілька днів після травми можна проводити фізіопроцедури. Які саме - підкаже лікуючий лікар, який буде виходити з індивідуальних показань і протипоказань.
2
Якщо гематоми дуже великі, можна зробити пункцію, щоб видалити з-під шкіри скупчилася там кров. Потім знову треба накласти тугу пов'язку. Якщо з'являється кровотеча, лікар може прийняти рішення розкрити гематому і перев'язати судину, з якої витікає кров, навіть накласти на нього спеціальний шов. Він так і називається - «судинний». Розкривають також гнояться гематоми, щоб справити дренаж. Однак якщо серйозних ускладнень немає, все проходить досить швидко.
3
Якщо гематома внутрішньомозкова, травматична (її ще називають забоєм мозку), вона може збільшуватися після травми ще кілька днів, а часом розвивається не відразу після ушкодження, а через якийсь час. Тому так важливі своєчасна діагностика, постійне спостереження фахівців і правильна терапія. Остання зазвичай зводиться до гіпервентиляції, вентрікулярную дренажу та іншим заходам для нормалізації внутрішньочерепного тиску. Якщо ситуація погіршується, проводиться оперативне втручання.
4
Медики розрізняють ще два види небезпечної внутрішньочерепної гематоми - субдуральну і епідуральну. У цьому випадку кров скупчується або в просторі між оболонками головного мозку, або між внутрішньою поверхнею черепа і зовнішнім шаром оболонки. Тут вже необхідна термінова операція, щоб цю гематому видалити. Після втручання хворому призначають інтенсивну терапію, ретельно контролюють його внутрішньочерепний тиск.
Будь-яке пошкодження судин, викликане їх болючим зміною або травмою, може призвести до утворення гематоми - кров'яний пухлини. Навколо неї утворюється сполучнотканинна оболонка, через яку неможливо зворотне всмоктування вилилась крові. З часом вона розсмоктується. Проте у ряді випадків для її видалення потрібне оперативне втручання.
Залежно від місця локалізації гематома буває підшкірної, внутрішньом'язової, внутрішньочерепної. Станом - згорнулася, інфікованої і нагноившейся. Гематома утворюється не відразу, адже излившаяся з пошкодженої судини кров ще певний час залишається рідкою, після чого згортається. В навколишніх тканинах починає розвиватися реакція на цей процес, тобто відбувається свого роду запалення, в результаті якого утворюється оболонка навколо скопилася крові, перешкоджає зворотному її всмоктуванню. Таким чином, з'являється кров'яна опухоль.Определіть підшкірно або внутрішньом'язово гематому не складає особливих труднощів, оскільки її вірними ознаками є освіту синця, або синяка, почервоніння (якщо порушені глубоколежащие тканини), припухлість, біль, місцеве підвищення температури, а іноді і обмеження рухливості. Гематому внутрішніх органів і внутрічерепну визначити дещо складніше, оскільки симптоматика має суттєві відмінності. Найчастіше вона проявляється ознаками здавлення прилеглих органів, які посилають тривожні сигнали за допомогою сильного болю і погіршення самопочуття. Встановити ж її напевно можна тільки за допомогою УЗД (внутрішніх органів) та комп'ютерної томографії (при крововиливі в мозкові оболонки) .Внутрічерепная гематома може збільшуватися в розмірі протягом декількох днів після травми, виходить так звана травматична гостра субдуральна гематома, при якій крововилив відбувається між оболонками мозку. В даному випадку вона здатна загрожувати життю постраждалого, тому найчастіше для її усунення використовують екстрені оперативні методи.В лікуванні тільки що утворилася підшкірної гематоми використовують холод, а на наступний день місцеві розсмоктують теплові процедури і зміцнення судин за допомогою вітамінів і фармпрепаратів. Внутрішньом'язові гематоми вимагають більш тривалого застосування фізіопроцедур, а порожнинні - медичного спостереження і зовсім іншого лікування, проведеного виключно фахівцем.