Як лікувати дитячі страхи. збочена гордість.

Особливість дитячої психіки полягає в тому, що вона насилу протистоїть різним страхам. І ті переживання, які для дорослої людини пройдуть безболісно, можуть завдати свідомості дитини сильну травму. Ось чому так важливо діагностувати і лікувати дитячі страхи на ранніх стадіях.
Інструкція
1
Дитячі страхи помітні далеко не завжди. На початкових стадіях їх, як правило, важко виявити. Щоб розпізнати що починається у малюка фобію, поспостерігайте за ним. Якщо він став більш замкнутим, почав здригатися від різких звуків, часто прокидається ночами, то, можливо, його мучить страх. Також зверніть увагу на малюнки дитини. Темні кольори, гострі лінії, дивні істоти - це ще один тривожний показник.
2
Спробуйте поговорити з дитиною. Ваша бесіда повинна мати легкий, невимушений тон. Почати ви можете з обговорення недавно прочитаної книги, побаченого фільму і т.д. Поступово допомогою навідних запитань з'ясуйте, чого боїться дитина.
3
Після того як ви виявите предмет або явище, що викликає страх, почніть працювати з уявою дитини. Попросіть його намалювати те, чого малюк боїться. Поруч порадьте йому зобразити себе. При цьому дитина на своєму малюнку повинен виглядати впевненим, сильним і сміливим. Це зображення помістіть на видне місце, щоб малюк швидше переборов свій страх.
4
Якщо дитина боїться якогось казкового монстра, то подаруйте йому предмет, який додасть йому впевненості в боротьбі з цією істотою. Наприклад, іграшковий меч, амулет (якщо боязнь пов'язана з чимось містичним). І обов'язково висловіть свою готовність допомагати малюкові в боротьбі з його страхами. Розкажіть, чого ви самі боялися в дитинстві і як впоралися з цим страхом. Ви повинні стати для нього надійною опорою і союзником.
5
Контролюйте весь хід процесу. Цікавтеся, як дитина спала, не снилися йому кошмари. Якщо відповіді невиразні й ухильні, значить ситуація погіршується. Пропонуйте різні шляхи вирішення. Наприклад, спати з включеним світлом або приходити на ніч до вас у кімнату. Іноді діти просто соромляться попросити про це і страждають від страху поодинці.
6
Постійно підбадьорюйте дитину, підкреслюйте його сильні сторони, ні в якому разі не тисніть на нього. Багато дорослих часто «стимулюють» дітей фразами: «Ну, зберися! Ти сміливий хлопець або мямлік якийсь? ». Подібна тактика призводить до того, що малюк за зовнішньою впевненістю і безстрашністю починає приховувати свої страхи, які в майбутньому можуть перерости у важкі фобії.