Як оприбуткувати комп'ютер по частинах. оприбуткувати системний блок в 1с підприємстві продаж.

Коли організація набуває комп'ютер , бухгалтеру необхідно діяти правильно і грамотно. Адже стає зовсім незрозуміло, як можна відобразити дану покупку: у повній комплектації або по частинам (системний блок, мишка, клавіатура).
Інструкція
1
Ознайомтеся з інформацією, яка відображена в накладних і рахунках-фактурах. Це допоможе вам зрозуміти, як краще враховувати придбання комп'ютера. В свою чергу, якщо в документах товар буде прописаний одним рядком, наприклад, «Комп'ютер, ціна 30 000 рублів», то і оприбуткувати його потрібно в якості одного цілого обладнання. Якщо ж вся вихідна комплектація записана за найменуваннями, то і враховувати даний товар потрібно згідно складеного переліку.
2
Відобразіть придбаний комп'ютер на рахунку 01 під назвою «Основні засоби», на рахунку 10 під назвою «Матеріали». При цьому необхідно враховувати, що у складі всіх надійшли матеріалів його можна відобразити тільки в разі, коли ліміт вартості МПЗ є не перевищеним (ця інформація повинна бути вказана в обліковій політиці). А от якщо оргтехніка відображається на рахунку 01, тоді на неї нараховуватиметься амортизація на рахунку 02 під назвою «Амортизація основних активів компанії».
3
Чи не прирівнюйте роботу по установці комплектуючих для комп'ютера до монтажу, щоб не нараховувалося ПДВ. В цьому випадку бухгалтеру необхідно оформити підтверджуючі документи про те, що спеціальні роботи не проводилися. Це може бути табель (наприклад, якщо установка проводилася співробітником даного підприємства), акт на списання основних матеріалів та інші папери.
4
Зробіть відповідні записи при установці комп'ютера в бухгалтерському обліку. Використовуйте для цього такі рахунки: - Д08 «Сума вкладень у необоротні кошти» та К60 «Розрахунки з підрядниками і постачальниками" - відобразіть вартість комплектуючих деталей або частин комп'ютера; - Д19 «ПДВ по придбаних цінностей» і К60; - Д08 і К70 «Розрахунок з персоналом, оплата праці »- відобразіть заробітну плату співробітника, що виробляє установку; - Д08 і К68« Розрахунок з податків і зборів », а також 69« Розрахунок по соціальному забезпеченню і страхуванню ».
При покупці організацією комп'ютера бухгалтер приходить в замішання. Адже не зовсім зрозуміло, як же його відобразити? В повній комплектації або все окремо: мишка, системний блок, клавіатура?
Інструкція
1
Щоб зрозуміти, як враховувати покупку комп'ютера, вам необхідно ознайомитися з рахунок-фактурами і накладними. Якщо в документах одним рядком прописаний товар, наприклад, «Комп'ютер, вартість 20000 рублів», то і оприбуткувати його необхідно як одне ціле. Якщо ж вся комплектація записана по найменуванню, то і враховувати потрібно, згідно з переліком.
2
Згідно ПБУ, придбаний комп'ютер необхідно відобразити на рахунку 01 «Основні засоби» або на рахунку 10 «Матеріали». Але врахуйте, що в складі матеріалів його можна відображати тільки в тому випадку, коли не перевищено ліміт вартості МПЗ (ця інформація вказується в обліковій політиці). Якщо оргтехніка відображена на рахунку 01, то на неї нараховується амортизація на рахунку 02 «Амортизація основних засобів».
3
Якщо ж організація придбала комплектуючі для комп'ютера, то робота по їх установці прирівнюється до монтажу і власне, з сум нараховується ПДВ. В цьому випадку бухгалтер повинен оформити підтверджуючі документи. Це можуть бути табель (якщо монтаж проводився співробітником організації), акт на списання матеріалів та інші.
4
При монтажі бухгалтер повинен зробити записи в бухгалтерському обліку: Д08 «Вкладення у необоротні активи» К60 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» - відображено вартість комплектуючих деталей; Д19 «Податок на додану вартість по придбаним цінностям» К60 - виділений вхідний ПДВ; Д08 К70 «Розрахунки з персоналом по оплаті праці» - відображено заробітна плата співробітника, що виробляє монтаж; Д08 К68 «Розрахунки з податків і зборів» і 69 «Розрахунки по соціальному страхуванню і забезпечення» - відображено суму податків на співробітника, що виробляє монтаж.
5
Далі бухгалтеру необхідно вести в експлуатацію комп'ютер. Це робиться за допомогою проводок: Д01 К08 - введено комп'ютер в експлуатацію; Д19 К68 - нарахований ПДВ.
6
Після цього в звітному періоді потрібно відобразити оплату ПДВ із цих комплектуючих. Для цього робляться записи: Д68 К19 - Зарахований ПДВ по деталях; Д68 К51 «Розрахункові рахунки» - сплачено ПДВ в бюджет; Д68 К19 - прийнятий до відрахування податок.