Як гладити вельвет.

Прасування - справа делікатна і стомлююче, яке вимагає навичок і певних знань. Кожна тканина вимагає особливої уваги і свого підходу. В іншому випадку великий ризик зіпсувати виріб, та так, що шансів все виправити не залишиться.
Інструкція
1
При недотриманні правил прасування речі з вельвету легко втрачають привабливий вигляд. Перш за все необхідно підібрати «правильний» праска, проутюжільнік, прасувальну дошку. В ідеалі праска повинен бути паровим і мати терморегулятор, що виключає необхідність очищення підошви праски. На терморегулятор завжди нанесено позначення, які тканини і при якому температурному режимі потрібно прасувати. Праска, що має тефлонове покриття, не залишить на виробі лискучих плям.
2
Після прання вельвету не допускайте його повного висихання, необхідно гладити його в злегка вологому стані з виворітного боку. На суху тканину бризкати водою не рекомендується, оскільки можуть утворитися плями.
3
На прасувальну дошку підстеліть багатошарову м'яку підкладку, наприклад, верблюже ковдру, плед. Бавовняний вельвет гладять з парою, а вельвет, що має еластанових волокна, для прасування вимагає температури більш низькою. На праска при глажении сильно не натискайте.
4
Якщо все ж виробу необхідна прасування з лицьового боку, щоб уникнути прімінанія ворсу і освіти лискучих плям, обов'язково використовуйте проутюжільнік. Розмір його зазвичай 30 х 45 см. Він повинен бути лише злегка вологим, а не мокрим, інакше тканина може сісти.
5
Чудовий спосіб гладити вельвет? це прасування на вазі. Для цього нагрітий праска зміцнюють вгору підошвою і легким рухом, ділянка за ділянкою, проводять тканиною по прасці. Під впливом теплого пара, який утворився від взаємодії теплого праски і вологого вельвету, складки розправляються, а ворс піднімається. При такому способі прасування виріб освіжається, а також повністю виключається пошкодження тканини гарячою праскою.
6
Вельветові вироби можна гладити за допомогою звичайної пір'яний подушки. Накрийте її чистою білою лляною тканиною, а потім покладіть виріб або тканину виворотом вгору і накрийте проутюжільнік. Гладьте легким доторком праски до тканини. Враховуючи, що пір'я довго утримують тепло, при такому способі йде тривала гаряча обробка виробу, яка сприяє освіженню тканини.