Як об'єднати два домашні комп'ютера в мережу.

Процес настройки спільного доступу до двох комп'ютерам - сувора послідовність кроків. Часу вся процедура займе небагато, а в результаті ви отримаєте можливість спільного використання файлів і ресурсів.
Вам знадобиться
  • - 2 мережеві карти,
  • - кабель «вита пара»,
  • - два комп'ютера.
Інструкція
1
Переконайтеся в наявності мережевого адаптера в комп'ютерах, які ви зібралися з'єднати в мережу. Адаптер може бути вбудованим в материнську плату. На звороті системного блоку шукайте роз'єм, схожий на модемний - за розміром він трохи ширше. Порт називається LAN - Local Area Network. Зверніть увагу на його зовнішній вигляд. Якщо такий роз'єм виявився, ніяких мережевих карт придбавати не потрібно.
2
Обмін інформацією відбуватиметься по спеціальному кабелю Ethernet, ще його називають «кручена пара». Купіть його в будь-якому комп'ютерному магазині, але перш відміряйте відстань між комп'ютерами. Кабель беріть із запасом, але враховуйте, що його довжина не повинна перевищувати 100 метрів.
3
Прийшовши в магазин, назвіть продавцеві потрібну довжину кабелю, уточнивши його призначення. Кабель можуть відрізати і «обжати» одразу на місці, або продати вам готовий. «Обжим» - це процес закріплення кручений пари в коннекторе - спеціальному роз'ємі.
4
Вставте один кінець кабелю в роз'єм мережевої плати, повторіть процедуру з другим комп'ютером. Тепер обидва комп'ютера увімкніть, дочекайтеся завантаження операційної системи і переходите до налаштування.
5
Для початку комп'ютерам необхідно присвоїти нові імена. Клацніть правою клавішею миші по значку «Мій комп'ютер» на робочому столі. В меню виберіть рядок «Властивості». Далі перейдіть на вкладку «Ім'я комп'ютера», натисніть пункт «Змінити». Відкриється нове вікно, де необхідно ввести ім'я в латинській транскрипції, наприклад, comp1.
6
Простежте назва робочої групи - на обох комп'ютерах має стояти HOMEGROUP, можете залишити за замовчуванням, але для всіх під'єднуваних комп'ютерів воно має бути однаковим. Натисніть «Ок» і перезавантажте комп'ютер.
7
Кроки по перейменуванню повторіть на другому комп'ютері, тільки назвіть його, наприклад, Comp2. Після закінчення налаштувань другий комп'ютер теж перезавантажте.
8
Переходьте до присвоєння адрес. На першому комп'ютері натисніть «Пуск» і перейдіть у вкладку «Панель управління». У вікні, знайдіть і відкрийте «Мережеві підключення». Далі «Підключення по локальній мережі» і клацніть по значку правою клавішею миші.
9
У меню, перейдіть на рядок «Властивості», у вкладці «Компоненти, що використовуються цим підключенням» виберіть пункт «Протокол інтернету (TCP/IP)» і тисніть кнопку «Властивості».
10
Встановіть галочку навпроти рядка «Використовувати наступний IP- адреса» і задайте адресу комп'ютера: 191.168.0.1, маска підмережі заповниться автоматично. Натисніть «Ок» і закрийте вікно мережевих підключень.
11
Далі у вкладці «Панель управління» знайдіть «Брандмауер Windows» і відключіть його. Тепер дозвольте «Загальний доступ» до тих файлів і папок, які повинні бути доступні з іншого комп'ютера.
12
Для цього клацніть правою клавішею миші по вибраній папці, в меню натисніть рядок «Властивості», далі «Доступ», потім встановіть прапорець навпроти пункту «Дозволити загальний доступ до цієї папки».
13
Повторіть кроки з налаштування з другим комп'ютером, враховуйте, що адреса систем повинен відрізнятися - надайте йому, наприклад, таке значення: 192.168.0.2
14
Налаштовану мережу можна перевірити таким чином: натисніть «Пуск», далі в поле «Виконати» введіть команду cmd і тисніть «Ок». У вікні, введіть ping192.168.0.1 - для першого комп'ютера, ping 192.168.0.2 для другого комп'ютера + «enter». Команда pingслужіт для перевірки зв'язку.
15
Якщо мережа налаштована правильно, почнеться процес відправки «пакетів», втрат повинно бути менше 5%. Якщо їх більше - шукайте причини неполадок. Перевірте правильність зазначених адрес, правильність підключення, «обтиску» кабелю, спробуйте підключити інший, завідомо чинний кабель. Перевірте всі налаштування по пунктам ще раз.