Як отримати масло. Як зробити масло.

Сьогодні у продажу є великий асортимент вітчизняного та імпортного вершкового масла. Але його можна приготувати і в домашніх умовах. В цьому випадку вам не доведеться сумніватися в його якості, до того ж ви отримаєте цікавий кулінарний досвід.
Вам знадобиться
  • Міксер
  • 1,2 л самих жирних вершків
  • Велика чаша для збивання
  • в кришці якої є спеціальний отвір для віночків міксера
  • Друшляк
  • Велика миска
  • Марля або серветка з бавовни
Інструкція
1
Сливки доведіть до кімнатної температури. Влийте їх ємність для збивання. Накрийте кришкою. В отвір кришки введіть віночки міксера. Це потрібно, щоб в процесі приготування масла від'єдналася пахта на розбризкувалася.
2
Почніть збивати вершки міксером на мінімальній швидкості, поступово додавайте швидкість оборотів віночків міксера. Продовжуйте збивати близько 10 хвилин, поки вершки не перетворяться в щільну піну світло-жовтого кольору.
3
Збивайте ще 2-3 хвилини, поки масло НЕ сепарується. В цей момент від масла відокремиться пахта. Припиніть процес збивання.
4
Візьміть чисту миску, встановіть в неї друшляк. В друшляк постеліть серветку з бавовни або марлю.
5
Вилийте в друшляк вміст з чаші, в якій ви збивали масло . Залиште на 15 хвилин.
6
Після дерев'яною лопаткою близько 5 хвилин вимішуйте вміст в друшляку. Це потрібно, щоб масло стало однорідним. Посоліть за смаком. Готове масло зберігайте в холоді.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QQdiEKo2pf0
Корисна порада
Використовуйте отриману пахту для приготування тіста для млинців, капкейков та іншої випічки.
Ефірне масло - концентрована хімічно активна есенція, яка містить пахучі речовини з частин рослини (плодів, листя, кори, стовбура, пелюсток і т.д.). Парфумери-професіонали та любителі отримують ефірні масла різними способами, в залежності від виду рослини (відтискання для цитрусових, одержання з розчину для деяких квітів і пр.). Найекономічніший і популярний метод отримання ефірних масел - дистиляція.
Інструкція
1
Залежно від типу рослини почніть дистиляцію відразу після збору або після закінчення декількох днів, коли воно підсохне. Порушення на цій стадії може привести до зміни хімічного складу рослини і майбутнього запаху.
2
Помістіть рослину в емальовану каструлю з водою, поставте на газ і доведіть до кипіння. Можете замінити кип'ятіння дистиляцією на пару. Для цього покладіть рослина на сітку над кастрюлей.В обох випадках над каструлею спорудіть конструкцію з охолоджувальної трубки, провідною до спеціального бачку.Клеткі рослини зруйнуються і випустять ефірне масло . З паром аромат перейде в бачок.
3
Через дві-три години вимкніть газ, дочекайтеся, коли пар перестане надходити в трубку і в бачок. Зачекайте кілька годин. Коли суміш води і масла в бачку відстоїться, масло , нерозчинний у воді, або підніметься до поверхні, або опуститься на дно, в залежності від співвідношення його щільності з щільністю води. Злийте воду, а масло перемістіть в ємність темного скла і залиште в прохолодному темному місці.
4
Рослина, з якого витягнуто масла, вичавіть. Рідина з нього можна використовувати як парфумерну воду.