Як поливати орхідею. Як очистити воду від вапна.

Більшість видів орхідеї ростуть в тропічних широтах. Мабуть, саме цей факт сформував у нас стереотип, що поливати рослини в домашніх умовах потрібно якомога частіше. Ці омани і, як наслідок, неправильний полив призводить до того, що орхідеї швидко гинуть.
Вам знадобиться
  • Фільтр для води, лійка, таз
Інструкція
1
Важливо знати не лише те, як поливати орхідеї, але і чим їх поливати. Звичайна вода з-під крана для цієї мети не підходить. Вода в квартирах, як правило, жорстка - така як раз протипоказана орхідеям. Крім того, в нормі повинна бути і кислотність - на рівні pH - 6.
2
Щоб отримати придатну для поливу воду, можна наповнити нею велику посудину і залишити відстоюватися кілька днів. Коли на дно випаде осад, воду потрібно перелити тонкою цівкою в іншу ємність. Щоб осад не потрапив в очищену воду, останні кілька сантиметрів не переливати не потрібно.
3
Найкраще впорається із завданням пом'якшення та очищення від шкідливих домішок фільтр для води.
4
Занадто м'яка вода для орхідей також небажана. Якщо ви купили дистильовану воду, змішайте її навпіл із звичайною відстояною.
5
Також має значення температура води. Вона повинна бути теплою, в районі 30-45 градусів.
6
Кожен з видів орхідеї потребує особливому режимі поливу. Але є загальне для всіх правило: поливати квітку тільки тоді, коли грунт буде практично сухий. Щоб перевірити це, опустіть в землю дерев'яну паличку на 3-4 сантиметри. Якщо вона суха, орхідею пора полити.
7
Поливайте рослину рівномірно по всій поверхні субстрату, щоб в грунті не утворилися воронки від струменя води. Слідкуйте, щоб рідина не потрапила в пазухи листя.
8
Можна проводити водні процедури в тазу. Наповнивши його водою, опустіть туди горщик з квіткою і залиште на 2 хвилини. Після цього вилийте воду і дайте квітці постояти, щоб з горщика вийшли надлишки рідини.
9
Один-два рази на місяць корисно влаштовувати орхідеї купання під «душем». Поставте квітка в ванну і поливайте її з лійки з дуже дрібними отворами. Після цього залиште її на 15 хвилин, а потім паперовою серветкою акуратно видаліть залишки вологи з листя.