Як сформувати відділ продажів.

Комерційне підприємство, яке вибрало своєю спеціалізацією торгівлю, не обійдеться без відділу продажів. Причому етапи становлення та формування цього відділу безпосередньо пов'язані з розвитком бізнесу. Саме тому сформувати відділ продажів вам буде необхідно вже після того, як буде напрацьована певна клієнтська база.
Інструкція
1
Як правило, коли компанія тільки що створена, залученням клієнтів і продажами генеральний директор і власник бізнесу займається особисто. За умови успішного розвитку справ, важливо не упустити той момент, коли необхідно сформувати відділ продажів просто тому, що у вас як у генерального директора вже просто не вистачає часу на роботу зі старими клієнтами, не кажучи вже про залучення нових.
2
Залежно від масштабів бізнесу, мінімальна рекомендована чисельність відділу продажів - 5 осіб, з яких один, а краще два, є керівниками. Ці люди повинні не тільки підтримувати спочатку напрацьовану клієнтську базу, але і займатися залученням нових клієнтів. Ця робота повинна вестися в тому числі і за допомогою «холодних» телефонних дзвінків, коли спілкування йде з людиною, ніколи не зверталися в вашу фірму.
3
При сприятливих умовах співробітники цього відділу починають щомісяця приводити у фірму нових клієнтів, обслуговувати старих, укладати договори на сервісне обслуговування. Тепер ваша задача - не пропустити той момент, коли залучення нових клієнтів, пов'язане з додатковими зусиллями, стане співробітникам відділу продажів в тягар. Їм цілком стане вистачати напрацьованої до цього часу клієнтської бази. У цей момент ви можете зіткнутися зі свого роду саботажем, і незважаючи на як і раніше високі прибутки ваш бізнес буде очікувати стагнація.
4
Не пропустіть цей важливий момент і створіть клієнтський відділ, якому і передайте функції з обслуговування існуючої клієнтської бази. Передивіться функції співробітників відділу продажів, то підніміть заробітну плату, мотивуйте їх і поставте перед ними нові завдання. Стимулюйте їх діяльність з пошуку нових клієнтів та ринків збуту. Бути може, матиме сенс трохи скоротити чисельність цього відділу і частина співробітників перевести в клієнтський відділ. З цього моменту ви можете вважати, що формування відділу продажів у вашій компанії завершено.