Як виростити великі помідори.

Початківці городники-садівники, на жаль, не можуть домогтися очікуваного високорослої врожаю помідор як би вони не старалися. А як приємно зібрати рано вранці з власної грядки блискучі і стиглі томати, які відрізняються своїм неповторним смаком. Але виростити великі помідори все-таки можливо.
Вам знадобиться
 • - ящики;
 • - марганцівка;
 • - кухонна сіль;
 • - насіння;
 • - мікродобрива;
 • - гнойовий перегній;
 • - дернова земля;
 • - низинний торф;
 • - суперфосфат;
 • - нітроамміфос;
 • - калімагнезія;
 • - зола;
 • - плівка;
 • - товста дріт;
 • - курячий послід.
Інструкція
1
Насамперед слід підібрати той сорт помідор, плоди якого відрізняються великими розмірами. Їх існує безліч, тому зверніться за консультацією в магазин, де досвідчений продавець допоможе підібрати потрібний сорт. Перед покупкою насіння уважно ознайомтеся з інструкцією посадки і вирощування даного виду томатів. Здорова і якісна розсада допоможе отримати великі плоди в ранні терміни.
2
Наприкінці січня приступите до підготовки насіння. Для початку їх слід прогріти при температурі 50-60 градусів. Потім помістіть їх в ємність із заздалегідь приготовленим розчином кухонної солі 3% і ретельно перемішайте. Для посіву використовуйте лише те насіння, яке осіли на дно, спливли насіння можна утилізувати, вони порожні. Замочіть придатні насіння помідор в слабкому розчині перманганату калію на двадцять хвилин.
3
Промийте насіння і підсушіть протягом години при кімнатній температурі. Розведіть в двох з половиною літрах води четвертинку таблетки мікродобрив і знову замочіть насіння на 12:00. Потім протягом дванадцяти днів проводиться гарт. Для цього тримайте насіння по 12:00 то при кімнатній температурі, то при температурі -1-2 градуси. Тепер можна приступати в посіву в ящики.
4
Ґрунтова суміш повинна складатися з гнойового перегною, дернової землі і низинного торфу (все в рівних пропорціях - по відру). Заправте суміш наступними добривами: 200 грам подвійного суперфосфату, 100 грам нітроамміфоса, 100 грам калимагнезии і 1,5 літра золи, що залишилася після спалювання бадилля помідорів. Заповніть ящики приготованим складом і зробіть неглибокі лунки (шар землі не повинен перевищувати 6 сантиметрів, інакше вона може закиснути), в які укладіть насіння, присипте грунтом і злегка зволожите. Накрийте ящики плівкою і поставте в тепле місце, температура повинна складати 25-28 градусів. Поливайте посіви вранці і ввечері.
5
Раз в дванадцять днів поливайте розсаду слабким розчином перманганату калію. Коли на сіянцях з'являться по чотири хороших листочка, пересадите їх в паперові ємності, розмір яких повинен становити 10х12 сантиметрів.
6
Наприкінці квітня приступите до висаджування розсади у відкритий грунт. Грунт підготуйте заздалегідь: розпушіть залізними граблями і накрийте чорною плівкою. Напередодні цих дій внесіть в землю мінеральні добрива: 20 грам сульфату амонію, 30 грам нітроаммофоса, 20 грам сірчанокислого калію і 20 грам калимагнезии (на один квадратний метр). Перекопайте ділянку.
7
Грядка повинна складатися з чотирьох рядів, ширина проходу - півметра. Викопайте лунки завглибшки в тридцять сантиметрів і внесіть суміш з курячого посліду (півлітра посліду на два літри води). Висаджуйте розсаду разом з грудкою землі, щоб не пошкодити коріння. Потім полийте рослини і поставте дуги з товстого дроту через кожні 50-60 сантиметрів.
8
Якщо в період цвітіння почнуться затяжні дощі - накрийте грядки плівкою, натягнувши її на дуги. Кожна рослина формуйте в одне стебло з трьома суцвіттями, видаляйте зайві пасинки, поки не сформується урожай на самому останньому суцвітті. Потім зробіть чеканку - відріжте верхівки. За три тижні до дозрівання плодів зробіть кореневу підгодівлю, переважання в землі калію і фосфору прискорить дозрівання плодів. Поливайте помідори великою кількістю води один раз на чотири дні, цього буде достатньо для гарного росту. Використовуйте для цього відстояну воду, але, ні в якому разі не холодну. Незабаром вас порадую розміри і кількість зібраного врожаю.