Як написати маркетинг-план.

Маркетинг- план - один з найважливіших етапів у комерційній діяльності. Незалежно від специфіки товару або компанії, чітко продумана стратегія дозволить не тільки уникнути серйозних помилок у бізнесі, але і домогтися максимальної ефективності на ринку.
Вам знадобиться
  • - аналіз звітних документів;
  • - інтернет;
  • - конкурентна розвідка.
Інструкція
1
Зробіть короткий аналіз поточної ситуації. Розгляньте маркетингову політику підприємства, відзначте досягнення і провали в господарській діяльності, які мали місце завдяки попередній роботі маркетологів. Детально опишіть поточні показники роботи, виражені в цифрах, графіках та інших конкретних даних. Оцінка стартового стану речей допоможе проаналізувати ефективність маркетингу надалі.
2
Визначте позиціонування вашої компанії (товару) і її цільову аудиторію. На даному етапі постарайтеся виділити унікальна торгова пропозиція (УТП), яке ви зможете запропонувати вашим клієнтам. Знайдіть яскраві відмінні риси, явні переваги, на яких базуватиметься ваша маркетингова стратегія.
3
Визначте контрольний період і встановіть певні цілі для реалізації протягом даного терміну. Розділіть завдання на кілька етапів, встановіть контрольні точки і проміжні результати.
4
Перерахуйте матеріальні та інтелектуальні ресурси, необхідні для реалізації маркетингового плану. Для складання максимально точного бюджету спирайтеся на попередній досвід роботи, а також проведіть дослідження цінових пропозицій з боку постачальників даних послуг. Якщо ваші фінанси обмежені, виберіть найбільш ефективні рекламні носії, відмовившись від непотрібних витрат.
5
Складіть план маркетингових комунікацій. У даному розділі виберіть методи просування товарів, розплануйте акції зі стимулювання збуту, проаналізуйте необхідність зовнішньої реклами та інших маркетингових засобів. Не забудьте і про зв'язки з громадськістю, які також мають на увазі солідну статтю витрат.
Корисна порада
При написанні маркетинг-плану власної компанії не забувайте про аналіз зовнішнього середовища. Політичні та економічні зміни на рівні держави, переділ ринку великими гравцями - подібні фактори можуть докорінно поміняти роботу вашого підприємства.