Як виправити розширення файлу.

Як правило, редагування розширення файлу має відображати зміна формату запису міститься в ньому інформації. А таке втручання в структуру файлу найчастіше здійснюється з використанням спеціалізованих додатків, які і змінюють розширення. Але й випадки, коли виправляти розширення користувачеві доводиться самостійно, все ж не так рідкісні.
Інструкція
1
Найпростіше змінити розширення файлу з використанням програми, спеціально призначеної для роботи з файлами. Відкрити її в ОС Windows можна багатьма способами - наприклад, правою кнопкою миші кнопку «Пуск» і під сплив списку команд виберіть рядок «відкрити провідник».
2
Оберіть в лівій колонці інтерфейсу менеджера файлів диск, на якому розміщений об'єкт перейменування, а потім, послідовно розкриваючи папки в тій же лівій колонці, перейдіть до каталогу, який містить файл.
3
Якщо розширення потрібного об'єкту не відображається в менеджері файлів, то розкрийте список, що випадає "Упорядкувати" над лівою колонкою Провідника і виберіть рядок «Параметри папок і пошуку». Якщо у вашій версії ОС цього списку немає, то розкрийте в меню розділ «Сервіс» і виберіть пункт «Властивості папки». В обох випадках відкриється одне і те ж вікно, в якому вам потрібен список параметрів на вкладці «Вид» - знайдіть в ньому рядок «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Приберіть позначку в чекбоксі цього рядка і клацніть OK.
4
Клікнувши потрібний файл правою кнопкою миші, виберіть команду «перейменувати», перейдіть в кінець назви (натисніть кнопку End) і виправте розширення. Натисканням клавіші Enter ви зафіксуєте змінену назву файлу.
5
Цю ж операцію можна виконати і в командному рядку, навіть якщо відображення розширення файлу відключено в налаштуваннях Windows. Виклик вікна імітатора командного рядка реалізується через діалог запуску програм - натисніть одночасно клавіші Win і R, щоб відкрити цей діалог. Потім наберіть cmd, натисніть Enter і термінал командного рядка буде відкритий.
6
Використовуйте для перейменування команду rename або її скорочений варіант ren. Ця команда вимагає вказівки повного шляху і назви редагованого об'єкта, а також імені файлу з новим розширенням (для другого параметра вказувати повний шлях не потрібно). Наприклад, якщо файл з назвою someFile.doc поміщений в папку text кореневій директорії диска F, то для зміни його розширення з doc на txt слід ввести таку команду: ren F: extsomeFile.doc someFile.txt і натиснути клавішу Enter.