Як вилікувати нежить кошеняті.

Такий на перший погляд несерйозний недуга, як нежить , може заподіяти безліч незручностей кошеняті. До того ж, нежить може бути симптомом якого-небудь захворювання або наслідком алергії. Не можна ставитися до здоров'я своїх пухнастих вихованців зневажливо.
Вам знадобиться
  • - краплі для тварин;
  • - відвар евкаліптового листя;
  • - сік вареного буряка.
Інструкція
1
Спочатку ви повинні з'ясувати, що саме стало причиною нежиті: простуда, інше захворювання або алергія. Якщо ваш кошеня був на холоді або протязі, швидше за все, нежить був викликаний застудою. Поведінка вихованця майже не змінюється. В цьому випадку кошеня почувається добре, в цілому його стан не гірший, ніж зазвичай.
2
Для лікування подібного роду нежитю використовуйте спеціальні краплі для тварин або дитячі краплі на олійній основі. Тривалість прийому крапель - 7-10 днів. У тому випадку, якщо нежить має вірусне походження, кошеня буде трясти головою і чесати ніс.
3
Придивіться до виділень з носа. При вірусному захворюванні вони спочатку водянисті, а потім стають слизовими. Робіть кошеняті інгаляцію з пара відвару евкаліптового листя. Для цього накрийте його голову і ніс чайника рушником або серветкою. Але не обпечуся малюка занадто гарячою парою, дайте відвару постояти.
4
Насипте в маленький мішечок гарячий пісок і прикладіть до області носа кошеня. Це прогріє хворий ділянку. Робити подібні процедури потрібно два або три рази на день. При сильному нежиті промивайте порожнину носа кошеня 0,5-1% розчином сульфату цинку або 2-3% розчином борної кислоти.
5
Замість цих лікарських засобів можете використовувати 1% розчин солі. Для гарного результату промивайте ходи носа соком вареного буряка. У кожну ніздрю кошеня вводите по п'ять або шість крапель екмоновоциллін, який попередньо потрібно розвести фізіологічним розчином 1 до 2.
6
Дбайте про кошеня, тримайте його в теплі і не випускайте на вулицю. Якщо температура вихованця сильно піднялася (40 градусів), відвезіть його до ветеринара, інакше можуть виникнути ускладнення. При виділеннях з однієї ніздрі також слід показати кошеня лікаря. Це може бути симптомом новоутворення в носовому проході.
7
При алергічної реакції у кошеняти на щось знайдіть подразник, усуньте його. Вашому вихованцеві доведеться пройти спеціальне обстеження, після чого ветеринар призначить лікування.