Як підключити до комп'ютера дві колонки. підключення колонок до комп'ютера.

Підключення колонок до комп'ютеру відбувається через аналоговий вихід на звуковій карті. Важливо, щоб в системі були встановлені звукові драйвера і налаштовані параметри звуку, інакше відтворити аудіофайли не вийде.
Інструкція
1
Перевірте, чи встановлені в системі звукові драйвери. Перейдіть в «Диспетчер пристроїв» (правою клавішею миші на "Мій комп'ютер» - «Диспетчер пристроїв»). Якщо у вікні відсутня компонент дерева «Звукові, відео та ігрові пристрої» або в даному пункті не вказана модель вашої звукової карти, то драйвери відсутні і необхідно зробити установку.
2
Дізнайтеся модель вашої звукової плати та ім'я виготовлювача. Маркування може бути нанесена безпосередньо на саму карту. Її назва може бути зазначено на панелі, де розташовані звукові виходи. Модель може бути вказана в документації до комп'ютера. Якщо визначити виробника так і не вдалося, встановіть безкоштовну утиліту CPU-Z, яка протестує ваше обладнання і покаже назву звукової плати.
3
Перейдіть на сайт виробника карти, ввівши його ім'я в будь-якому пошуковику. Завантажте останню версію програмного забезпечення. Проведіть установку відповідно до інструкцій інсталятора, а потім перезавантажте комп'ютер.
4
Застроміть штекер в звуковий вихід комп'ютера. Зазвичай отвір для колонок має зелений колір, проте в залежності від моделі і виробника плати воно може розрізнятися кольором або положенням на панелі комп'ютера. Якщо після підключення відкриється діалогове вікно для вказівки типу підключеного пристрою, виберіть «Колонки».
5
Протестуйте звук. Якщо звук і раніше не працює, перевірте налаштування гучності системи. Перейдіть в контрольну панель звукової карти і змініть пункт «Колонки» на «Навушники». Перевірте, в правильне чи отвір підключені динаміки, чи повністю застромлять штекер.
6
Якщо ви хочете підключити другу пару колонок, необхідно перевірити, чи дозволяє це звукова карта. Для цього пошукайте відповідні пункти меню в контрольній панелі драйвера (наприклад, «2CH динаміка»). Якщо дана можливість присутня, то просто застроміть штекер друге динаміків в друге вихідний отвір. В іншому випадку ви можете придбати розгалужувач для отвори Jack 3,5mm в будь-якому магазині радіо-товарів.
Спосіб підключення акустичних колонок до персонального комп'ютера залежить як від марки і моделі самої акустичної системи, так і від зовнішніх параметрів системного блоку або ноутбука, до якого підключаються колонки.

Активні і пасивні колонки

Все акустичні системи можна розділити на дві основні групи: активні і пасивні. Кожна з груп має на увазі свій варіант підключення до комп'ютера. Активні колонки мають свій власний підсилювач і безпосередньо акустичну систему. Як відомо, вихідний сигнал комп'ютера має напругу, обчислювана одиницями вольт, так що такий сигнал повинен бути посилений зовнішнім підсилювачем. Такий зовнішній підсилювач і міститься в активних акустичних системах. Пасивні ж колонки мають у своєму складі тільки самі колонки. В даному випадку необхідно придбати підсилювач акустичного сигналу окремо. Таким чином, саме активна акустична система найбільше підходить для підключення до персонального комп'ютера.

Види роз'ємів

Залежно від того, яка акустична система використовується, можливі різні варіанти використання роз'ємів для підключення. Найбільш відповідними в даній ситуації є роз'єми miniJACK. Якщо ваша акустична система має тільки дві колонки, то значить, вона має один єдиний вихідний штекер miniJACK. Такі колонки можна підключити як до системного блоку, так і до ноутбука. Якщо ж кількість колонок вашої системи дорівнює шести, включаючи сабвуфер, то на виході такої системи має бути три штекера для підключення кожного з каналів. Таку акустичну систему не можна буде підключити до ноутбука і до деяких видів системних блоків, що мають тільки два вхідних аудіороз'єми, без спеціальної зовнішньої звукової карти. Більша ж частина персональних комп'ютерів володіє всіма трьома вхідними портами miniJACK для підключення системи 5.1. Нерідко виявляється так, що звукова система, що складається з двох колонок, має на виході два штекера виду «Дзвіночки». Даний роз'єм не пристосований для з'єднання з комп'ютером. У такій ситуації необхідно придбати перехідник з даного роз'єму на стерео роз'єм miniJACK.

Процедура підключення

Отже, якщо ви володієте звуковою системою 2.1, вихідним роз'ємом якої є стандартний miniJACK, то вставте даний штекер у відповідний роз'єм на системному блоці або ноутбуці, позначеному зображенням навушників. Якщо ж ваша акустична система має Трьохелементний вхід, то підключати її необхідно виходячи з кольору кожного з роз'ємів. Помаранчевий штекер повинен бути вставлений в рожевий порт системного блоку, підписаний зображенням мікрофона. Чорний штекер вставте в гніздо, розташоване посередині. У залишився місце підключіть зелений роз'єм.