Як замінити кулер на відеокарті. Як розігнати вентилятори.

Для підтримки необхідного температурного діапазону деяких пристроїв персонального комп'ютера на них встановлюються вентилятори. Якщо один з кулерів працює некоректно, його необхідно почистити або замінити.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
Перевірте температуру важливих елементів персонального комп'ютера. Скачайте та встановіть програму Speccy. Запустіть її і почекайте якийсь час, поки завершиться збір необхідної інформації.
2
Відкрийте меню «Відеоадаптер» і подивіться температуру цього пристрою. Негайно вимкніть комп'ютер, якщо температура відеокарти піднялася вище граничної позначки.
3
Вимкніть системний блок комп'ютера від електромережі. За допомогою хрестової викрутки викрутити кілька шурупів, які притискають ліву бічну стінку корпусу. Зніміть цю стінку.
4
Від'єднайте кабель, що йде від відеокарти до монітора. Викриття шуруп, притискає відеоадаптер до корпусу. Вийміть пристрій, відключивши від нього кабелі живлення.
5
Подивіться модель відеокарти і тип встановленого кулера. Зніміть вентилятор з відеокарти. Для цього викрутити кілька шурупів. При роботі з сучасними моделями відеоадаптерів необхідно відкрити кришку пластикового корпусу перед витяганням кулера.
6
Придбайте аналогічний вентилятор. Переконайтеся в тому, що пристрій підходить за розміром і має потрібний коннектор для підключення живлення. Встановіть новий кулер, прикріпивши його до радіатора охолодження відеокарти. Підключіть кабель живлення вентилятора.
7
Встановіть відеокарту у відведений для цього слот. Підключіть потрібні дроти. Не блокуйте корпус блоку. Підключіть комп'ютер до мережі змінного струму та увімкніть його. Переконайтеся в тому, що лопаті вентилятора обертаються стабільно.
8
Встановіть програму Speed Fan. З її допомогою налаштуйте швидкість обертання кулера відеокарти. Поставте галочку поруч із пунктом «Автоскорость». Поверніть утиліту. Якщо температура відеоадаптера перевищить допустиму норму, програма автоматично збільшить швидкість обертання кулера або видасть вікно з попередженням.