Як зробити хвилі.

Існують природні і штучно створені хвилі , спостережувані в різних середовищах. Базові принципи освіти багатьох хвиль є подібними. Як приклад розглянемо створення звукової хвилі .
Інструкція
1
Знайдіть джерело звуку. Таким джерелом може бути струна гітари або іншого інструмента, стовп повітря в духовому інструменті, платівка або мембрана. В якості експерименту підійде будь-який варіант. Головне, щоб джерело звуку можна було легко привести в сумнів. Скажімо, жорстко закріплений сталевий прут нам не підійде, тому що ми не можемо просто так навіть зрушити його з місця.
2
Впливайте на джерело звуку, щоб він почав коливатися. Дуже просто привести у коливання натягнуту струну. Чим ширше буде амплітуда коливань, тим сильніше вийде звукова хвиля (голосніше звук). І навпаки - чим менше амплітуда, тим тихіше звук.
3
Зафіксуйте наявність звукової хвилі . Якщо ви усвідомили наявність звуку, значить, хвиля по повітрю досягла ваших органів слуху.
4
Зупиніть коливання джерела звуку. В експерименті зі струною досить торкнутися її рукою.
5
Переконайтеся, що звукова хвиля пропала. Ви не будете чути звук, бо джерело звуку знаходиться в стані спокою. І тепер ніяка хвиля по повітрю не поширюється.
Зверніть увагу
Відчувати звукову хвилю може лише людина з хорошими органами слуху. Це пов'язано з тим, що саме органи слуху за допомогою нервової системи передають імпульси в головний мозок. Людина з порушеними органами слуху не може усвідомити наявність звукових коливань. Отже, він їх не відчуває або НЕ слишіт.Также майте на увазі, що людське вухо здатне сприймати звуки лише в обмеженому частотному діапазоні. Дельфіни та інші тварини можуть чути звуки, поширювані на інших частотах.
Корисна порада
Для продовження експерименту закрийте очі і зосередьтеся на якомусь звуці. Визначте, що є джерелом цього звуку. Чому виникла звукова хвиля?