Як перенести запис з диктофона на комп'ютер. Як записати звук на комп'ютер з аналогового диктофона.

Якщо запис виступу або доповіді, зроблену за допомогою диктофона, перенести в комп'ютер , її можна буде розіслати електронною поштою всім учасникам конференції. До того ж, при передруці тексту промови на клавіатурі не доведеться зношувати механізм аналогового диктофона постійними перемотування.
Інструкція
1
Якщо диктофон є цифровим, підключіть його до USB-порту комп'ютера. Можливо, він розпізнається як звичайна флешка, тоді знайдіть в його файлової системи папку з диктофонними записами і перенесіть в бажане місце на жорсткому диску комп'ютера. Такий диктофон буде коректно працювати і в Linux. Якщо ж він розпізнається як спеціальний пристрій, що вимагає драйверів, доведеться скористатися комп'ютером з Windows. Драйвера необхідно завантажити з сайту виробника або з компакт до диктофона диска.
2
За відсутності у цифрового диктофона USB-порту і наявності карти пам'яті встановіть останню в кардрідер. Перенесіть файли з картки в комп'ютер, як з звичайної флешки.
3
Деякі цифрові диктофони зберігають записи не в стандартному форматі MP3, WMA або OGG, а в пристосованому для ефективного стиснення мови. Щоб слухати такі файли на комп'ютері, встановіть програму-перекодировщик, що знаходиться на тому ж диску або також на сайті виробника. На відміну від драйверів, така програму не звертається до пристроїв введення-виведення, і тому з великою ймовірністю запуститься і в Linux при наявності емулятора Wine. Щоб необхідність в перекодуванні відпала надалі, спробуйте знайти в меню диктофона пункт, що дозволяє перемкнути формат файлів на стандартний.
4
Передача в комп'ютер записів, зроблених на аналоговому диктофоні, - тривалий процес, за тривалістю порівнянний із здійсненням самого запису. Для цього з'єднаєте апарат з входом звукової карти спеціальним кабелем. Включіть в програмі-мікшері відповідний вхід, налаштуйте його чутливість, а також гучність на самому диктофоні по мінімуму спотворень. Увімкніть на диктофоні відтворення, а на комп'ютері здійсните запис програмою Audacity або аналогічної. Результат експортуйте в файл формату MP3.
Зверніть увагу
Перед від'єднанням диктофона або кардридера від комп'ютера здійснюйте безпечне видалення пристрою засобами ОС.