Як дізнатися час вимикання комп'ютера. Як дізнатися статистику включень виключень комп'ютера.

Не так важливо, турбуєтеся ви про те, що хтось користується комп'ютером без вашого відома або просто точно не пам'ятаєте, у скільки пішли спати після тривалого рейду в онлайн-грі, - в будь-якому випадку визначити час вимикання комп'ютера допоможуть системні журнали. Зазвичай спеціальні права для доступу до них не потрібні.
Інструкція
1
Для початку розглянемо операційні системи сімейства windows. Незалежно від стоїть у вас версії: XP, Vista або Seven - кошти журналирования і доступ до них залишився незмінним. Потрібно лише перейти за адресою Пуск -> Панель управління -> Адміністрування -> Перегляд подій. У вікні буде наведено докладний журнал всіх важливих з погляду системи подій: включення і відключення живлення, сплячий режим, системне оновлення і т.д.
2
Якщо вам мало звичайного журналу подій, який веде система, можна скористатися додатковим програмним забезпеченням. Виконати поставлене завдання допоможуть такі програми як Aida, Everest або HMCW (How Much Computer Works). Остання особливо цікава в тому плані, що дозволяє отримувати найдетальнішу інформацію про режим роботи системи: вона працює у фоновому режимі і веде докладну статистику часу, проведеного за комп'ютером.
3
Свої кошти отримати інформацію про виключенні комп'ютера є і в інших операційних системах. Наприклад в Linux для цього можна використовувати команду last. Для цього достатньо відкрити термінал і ввести команду з потрібним ключем: - last reboot - виведе рядок з датою і часом останньої перезавантаження, - last shutdown - інформація про останній виключенні комп'ютера, - last -x - виведе записи про зміни рівня виконання (runlevel): зміни в різних режимах харчування та зміна користувачів.
Зверніть увагу
Не забувайте, що доступ до системних журналам є привілеєм адміністратора комп'ютера. Тому, якщо ви не володієте повним доступом до системи, частина з описаних функцій може виявитися для вас недоступною.