Як вибрати шкільну програму.

Закінчення дошкільного періоду дитинства у дитини - це ще один привід для хвилювань батьків. Вчорашній малюк йде в школу, і в зв'язку з цим з'являється величезна кількість питань. У яку школу віддати, як зарахувати саме в цей клас, яку програму для навчання вибрати? .. Це 20 років тому всі вчилися за однією і тією ж схемою, підручниками, написаними одними і тими ж авторами. Сьогодні ситуація кардинально змінилася: школи пропонують на вибір кілька навчальних програм. І завдання батьків - правильно визначити, що саме підходить їхній дитині.
Інструкція
1
Придивіться до своєї дитини. Щоб правильно вибрати для нього систему навчання, необхідно зрозуміти, до чого у нього є яскраво виражений інтерес. Якщо ви - прихильники традиційної системи освіти, то для вас на вибір є дві програми: «Школа 2000» та «Школа Росії». Звичайно ж, і їх торкнулися невеликі зміни. Але в цілому, ці програми - саме те, що вчили ще самі батьки.
2
Метою цих програм є природна соціалізація дитини і виховання дітей справжніми патріотами своєї країни. За визнанням експертів, ці навчальні програми успішно працюють навіть у тому випадку, коли дитина ще не дуже добре підготовлений до школи. Пов'язано це з тим, що вони обидві припускають досить тривалі періоди адаптації на початку кожного з курсів.
3
Серед плюсів цих програм ви зможете виділити те, що діти можуть навчитися системному і фундаментальному підходу до навчання. Педагоги ж розвивають здібності малюків так, щоб вони вміли знайти вихід із складних ситуацій, навчилися думати і приймати самостійні відповідальні рішення в тому чи іншому випадку. Важливе значення в цих програмах має і колективна робота, яка вчить дитину взаємодіяти з іншими людьми.
4
Якщо ви - любитель інновацій і вважаєте, що краще вашої дитини нікого на світі немає, то вибір краще всього зупинити на освітній програмі Занкова. Спрямована вона на те, щоб дитина усвідомив себе як цінність. Підійде такий принцип навчання для дітей, які не вміють думати і працювати в колективі, так як програма більше націлена на персональну роботу з кожним учнем. І практично не розрахована на роботу з класом в цілому.
5
Основне завдання даного способу навчання - розкрити у дитини його індивідуальність. Тому тут ви навряд чи зіткнетеся з принципом «підтягування» слабких учнів до сильних. За задумом автора діти самі зможуть розвинути всі свої таланти.
6
Ще одна популярна програма серед сучасних школярів - це система навчання Ельконіна-Давидова. Працює за схемою «тихіше їдеш - далі будеш». Мета цієї програми - не навчити дитину просто заучувати певні шкільні постулати, які з часом забудуться, а показати, як потрібно шукати і аналізувати знання самостійно.
7
Робота з цією програмою передбачає наявність самостійності у дитини. Розрахована вона на дітей молодшого віку у зв'язку з їх особливостями. Принцип навчання будується на тому, що у першокласників більше розвинене почуття допитливості, наявна любов до побудови причинно-наслідкових зв'язків, відсутня категоричність суджень. Це допомагає мозку дитини гнучкіше реагувати на навчання і ефективніше розвивати творчі здібності молодшого школяра.
8
Програма «Гармонія» Істоміної передбачає комплексне всебічний розвиток дитини. Основною метою даного проекту є комфортне навчання школяра, яке допомагає учневі м'яко підготувати себе до сприйняття нової навчальної інформації. У завдання педагога, працюючого за даною програмою, входить обов'язкове встановлення гармонійних відносин з учнем - адже тільки так вчитель зможе показати дитині, як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації.
9
Вивчіть всі пропоновані в школах програми і виберіть ту, яка вас влаштовує. Після чого можете сміливо записуватися в ту школу або в той клас, де педагог працює за обраною вами системі.
Корисна порада
Пам'ятайте, що всі запропоновані програми схвалені Міністерством освіти РФ і пройшли необхідні перевірки. Основна мета їх - дати обов'язковий мінімум знань, додаючи авторську подачу матеріалу і організацію навчальної діяльності.