Як пробудити інтерес до навчання. накази з основної діяльності в школі.

Всі малюки хочуть скоріше піти в школу, щоб взяти на себе невелику відповідальність, малювати палички і гачечки в прописах і радувати гарними оцінками батьків. Однак на ділі їх інтерес досить скоро згасає, коли вони розуміють, що замість ігр їм тепер доведеться витрачати час на домашні завдання.
Інструкція
1
Потрібно пробудити інтерес дитини до навчанні. Тут важливі дві складові - процес і мотивація. Що стосовно першого пункту, можна без сумнівів сказати - уроки повинні бити цікавими. Зараз батьківський комітет може впливати навіть на складання розкладу в школі. Проконтролюйте, щоб «важкі» уроки, де доводиться багато запам'ятовувати і немає особливого простору для творчості, чергувалися в розкладі з легкими практичними заняттями.
2
Діти люблять досліди - вирощувати рослини і записувати свої спостереження, вивчати будову клітин під мікроскопом, заморожувати і розморожувати воду. Чим більше на уроках буде експериментів, тим краще. Нудні уроки англійської можна зробити яскравіше, запропонувавши дітям розширювати словниковий запас у формі костюмованих діалогів та ігор.
3
Якщо говорити про мотивацію, то, звичайно, нею була і залишається бальна система нарахування оцінок за успішність. Але маленькі діти, навіть знаючи, що «п'ятірка» - це добре, а «трійка» не дуже, не можуть занадто порадіти або засмутитися своїм позначок. Для них це просто цифри. Запропонуйте класному керівнику надягати на зошити красиві намальовані обкладинки - невеликі, розміром в половину зошити для хорошистів і великі, барвисті з улюбленими героями мультфільмів для відмінників. За погані оцінки обкладинки знімаються. Таким чином, дитина наочно побачить результати своєї праці.
4
Для дітей постарше необхідна інша мотивація. Красивими картинками їх уже не притягнеш. У них з'являються інтереси і хобі. І тут вже завдання пробудити і підтримати інтерес до навчання лягає більшою мірою на плечі батьків. Якщо дитина чимось захоплюється, за хороші оцінки ви можете купувати йому матеріали для його творчості або відвідувати спеціалізовані заходи, а за погані оцінки позбавляти його цього задоволення. Важливо тут дотримати межі розумного і не укласти дитину в рамки «школа-дім».
5
Психологи в один голос твердять що наступна міра не бажана, проте вони ж підтверджують, що немає більш ефективної мотивації для навчання підлітків. Введіть фінансові заохочення - за «п'ятірку» п'ять рублів, за «четвірку» - чотири, за «трійку» - штраф - мінус чотири рубля, за «двійку» - десять. Це змусить дитину не тільки отримувати хороші оцінки, але і робити це якомога частіше, щоб скоріше накопичити на нові іграшки, сходити з друзями в кіно або кафе.
6
Старшокласники вже щосили стурбовані вибором вузу. Тут важливо не тиснути і підтримати дитину в його виборі. Сходіть з ним на дні відкритих дверей в різні вищі навчальні заклади, допоможіть визначитися з майбутньою спеціальністю. Далі поговорите про те, які предмети тепер для нього особливо важливі - знання з ним стануть в нагоді при вступ та навчання в інституті.