Як визначити пропускну здатність каналу. Як вирахувати пропускну здатність вхідного каналу.

Епоха повільного модемного інтернету давно пройшла, але проблема недостатньої пропускної здатності каналу все ще актуальна. Реальна швидкість з'єднання найчастіше виявляється істотно нижче тієї, яка вказана в договорі з провайдером.
Інструкція
1
Встановіть підключення до мережі інтернет. Якщо ви використовуєте бездротове підключення, простежте, щоб рівень сигналу був максимальним. Ваше пристрій повинен знаходитися в тій же кімнаті, що і бездротова точка доступу. Між джерелом сигналу і приймачем не повинно знаходитися сторонніх предметів, але не сдвигайте їх впритул - це погіршить якість сигналу. Всі ці приготування необхідні, т.к. в умовах сильної радіочастотної зашумленности, слабопроницаемих перепон (стін, міжповерхових перекриттів, меблів тощо) якість радіосигналу значно погіршується.
2
Проскануйте комп'ютер антивірусною програмою. При цьому краще використовувати «одноразову» антивірусну утиліту DrWeb CureIt, безкоштовну для домашнього використання. Скачайте утиліту з сайту і негайно запустіть її. Дочекайтеся закінчення експрес-перевірки. Бажано по її закінченні запустити повну перевірку. Антивірусне сканування необхідно, т.к. комп'ютер може бути заражений шкідливим ПЗ, за допомогою якого зловмисники використовують ресурси комп'ютера, в тому числі і канал доступу до інтернет. Це може привести до зниження виміряної швидкості підключення, і необгрунтованим претензіям до провайдера.
3
Вимкніть всі клієнти пірінгових мереж, встановлені на комп'ютері. Це можуть бути uTorrent, eMule, MediaGet, StrongDC ++ та інші. Так само не забудьте вимкнути програми для завантаження файлів через FTP, такі як Download Manager. Закрийте поштовий клієнт і все месенджери. Переконайтеся в тому, що комп'ютер нічого не викачує з серверів локальної мережі. Закрийте всі розширені папки і все вкладки в браузері.
4
Зайдіть НЕ сайт speedtest.net. Виберіть найближчий вузол зв'язку, і запустіть тестування. Спочатку буде перевірений пінг - час, за який пакет від комп'ютера доходить до тестового сервера. Якщо пінг більше 100 мілісекунд, це може бути причиною «лагов» і «пригальмовування» в онлайнових іграх. Якщо пінг більше секунди, нормальне використання інтернету практично неможливо.
5
Далі проведуть завмер швидкості отримання. Ця та швидкість, з якою файли завантажуються з тестового сервера. Значення має збігатися з заявленим провайдером. В кінці буде проведено тест швидкості передачі. Це значення в договорі не регламентується, але бажано щоб воно склало не менше одного мегабіта. Якщо значення низькі, спробуйте повторити тест з іншими тестовими серверами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-Y_0K1fu3xU