Як ввести в експлуатацію.

Введення в експлуатацію - завершальний етап будівництва. Стаття 55 Містобудівного кодексу Російської Федерації закріплює порядок введення об'єкта нерухомості в експлуатацію . Для введення в експлуатацію необхідно отримати спеціальний дозвіл.
Інструкція
1
Дозвіл на введення об'єкту в експлуатацію - це документ, що засвідчує виконання будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єкта нерухомості в повному обсязі згідно з дозволом на будівництво такого об'єкта, містобудівній плану земельної ділянки, на якій був побудований об'єкт, і його проектної документації. Для того, щоб отримати такий дозвіл, забудовник повинен звернутися із заявою про видачу дозволу на введення об'єкту в експлуатацію в уповноважений орган (федеральний виконавчий орган, виконавчий орган суб'єкта федерації чи місцевого самоврядування).
2
Разом із заявою до уповноваженого органу потрібно також подати: 1. документи на земельну ділянку - договір оренди або купівлі-продажу, розпорядження про надання ділянки в оренду або власність. Тобто правовстановлюючі документи.2. дозвіл на строітельство.3. містобудівний план земельної ділянки (ГПЗУ) .4. акт приймання об'єкта замовником (якщо будівництво здійснювалося на підставі договору) .5. документи, що підтверджують відповідність об'єкта технічним регламентам, проектної документації. Такі документи повинні бути підписані застройщіком.6. документи, що підтверджують відповідність об'єкта технічним условіям.7. висновок органу будівельного надзора.8. схему розташування об'екта.В деяких випадках можуть знадобитися і інші документи.
3
Дозвіл на введення об'єкту в експлуатацію оформляється за встановленою законодавством формою. У ньому мають бути відображені відомості про об'єкт в обсязі, необхідному для здійснення державного кадастрового обліку об'єкта. Власне, наявність дозволу є підставою для постановки об'єкта на державний кадастровий облік.
4
Якщо у видачі дозволу на введення в експлуатацію вам відмовили, то відмову можна оскаржити в суді. Однак законодавство містить ряд причин, по яких державні органи мають право відмовити у видачі такого дозволу. Це: 1. відсутність необхідних документов.2. невідповідність збудованого об'єкта вимогам ГПЗУ.3. невідповідність збудованого об'єкта вирішенню на будівництво та проектної документації.