Як вирізати коло.

Це справа здається елементарним, про що тут думати? Але акуратні люди будь-які дрібниці роблять з душею. Це допомагає їм досягати успіху і в більших проектах. Через вирізання круга можна виховувати в собі цінні якості успішних людей.
Інструкція
1
Зверніть увагу, щоб коло було добре підготовлений до вирізання. Він повинен розташовуватися на рівній папері. І його краї повинні бути чітко видні. Якщо чорний коло намальований на темно-синьому тлі, вирізати його рівно буде проблематично. У разі будь-яких труднощів підготуйте для вирізання другий круг.
2
Візьміть хороші ножиці. Вони повинні бути досить заточені, щоб прорізати папір або картон, на яких розташований коло. Зробіть скраю кілька пробних надрізів. Якщо є кілька ножиць, виберіть найзручніші.
3
Переконайтеся, що приступаєте до роботи в спокійному настрої. Якщо на вас хтось накричав і ви нервуєте, краще відкладіть роботу на інший час. Якщо ви тільки що робили фізичні вправи і у вас від напруги м'язів трохи тремтять руки, також відкладіть вирізання круга на потім.
4
Забезпечте собі хороше освітлення робочого місця. Цим ви проявите турботу про збереження зору. Якщо ви тримаєте ножиці у правій руці, то світло повинне падати зліва. Тоді тінь від ножиць не закриватиме від вас кордону круга .
5
Подумайте заздалегідь, як відреагуєте, якщо раптом задзвонить телефон або вас відволіче від роботи щось інше. Ви працюєте з ріжучим інструментом, тому дайте собі установку - не зривати миттєво з місця.
6
Приступите до роботи і виконайте її чітко і швидко.
7
Перевірте кінцевий результат і подумайте, чи треба надалі виправити будь-які помилки.
Зверніть увагу
Перед початком роботи переконайтеся, що вам нікуди поспішати. Подумайте, чи вимкнений праска і плита на кухні. Намагайтеся цілком зосередитися на виконуваному справі, тоді ніякі побутові травми вас не спіткають.
Корисна порада
Після закінчення роботи відразу приберіть ножиці на місце. Непотрібні обривки паперу або картону викиньте. Привчайте себе до акуратності.
Людям, працюючим з металом, досить часто доводиться стикатися з необхідністю вирізки круглої заготовки з металевого листа. На виробництві ця задача вирішується просто - за допомогою киснево-газової, плазмової або лазерного різання. Для кожного виду цих операцій потрібне спеціалізоване обладнання, мати яке в приватному користуванні немає ніякого резону. Тому в умовах приватних майстерень коло з металу вирізають різними способами - з урахуванням наявного обладнання.
Вам знадобиться
  • - газорізальне обладнання;
  • - зварювальний апарат;
  • - углошлифовальная машина;
  • - електродриль з набором свердел;
  • - точильний верстат;
  • - ручні важільні ножиці;
  • - керн;
  • - розмічальний циркуль.
Інструкція
1
накерніть на сталевому листі центр круга таким чином, щоб він відстояв від країв листа на відстані, ледве більшому, ніж радіус кола. Поставте ніжку розмічального циркуля в слід від керна і прокреслите на металі окружність необхідного діаметра.
2
Найпоширенішим і технологічним способом є різка металу на газорезки. Щоб коло було добре видно, обведіть прокреслений циркулем контур маркером або крейдою. Запаліть різак, відрегулюйте полум'я і здійсните резку металу по позначеному колу. Теоретично, товщина металу, що може бути розрізаний за допомогою газорезки, становить 250-300 мм. Практично з такими товщинами доводиться стикатися вкрай рідко.
3
Можна вирізати коло зі сталевого листа за допомогою електрозварювання. Запаліть зварювальну дугу в будь-якій точці наміченої окружності і утримуйте електрод на місці доти, поки в листі не прожжет отвір. Після цього починайте плавити кромку отвору, пускаючи електрод по накресленої окружності. Малопотужними зварювальними апаратами, експлуатуються приватними власниками, можна різати метал відносно невеликий товщини - максимум 4-5 мм. Краю від різання виходять нерівними і оплавленими, а вирізана заготовка має неправильну форму, яка повинна бути доведена до круглої обробкою на токарному верстаті або вручну - на точильному колі.
4
Нескладну, але досить трудомістку операцію являє собою вирізка кола «болгаркою». Проріжте в аркуші з усіх боків накресленої окружності лінії, що розташовуються по дотичній до неї. Чим більше кількість ліній-різів, тим ближче наближається форма вирізаної фігури до кола. Але в будь-якому випадку вона буде є не колом, а многоугольником, який належить довести до кола на точильному верстаті.
5
Круг з листа металу товщиною до 3-4 мм можна вирізати за допомогою ручних важільних ножиць. Спочатку виріжте квадрат з вписаною в нього окружністю, потім обрізайте заготовку з усіх боків, пускаючи леза ножиць по лініях, дотичним до кола. Чим менший в кінцевому підсумку буде довжина дотичних і більшим - їх кількість, тим менша робота буде потрібно при обтачивании заготовки на точильному верстаті.
6
Самим трудомістким способом вирізки кола є просвердлення по його периметру отворів. Але іноді, при відсутності інших можливостей, доводиться вдаватися і до цього способу. З того ж центру, з якого прокреслена вихідна окружність, накресліть ще одну з діаметром, більшим діаметра наявної на величину діаметр свердла, яке буде використовуватися для свердління (зазвичай 4-5 мм). Проведіть кернение по цій окружності з таким розрахунком, щоб поглиблення від керна відстояли один від одного на відстані діаметра свердла. Просвердлите в накерненних місцях отвори по всьому периметру окружності. Вибийте молотком або кувалдою коло з листа, обробіть його по зовнішньому діаметру на точильному верстаті.