Як організувати послуги.

Фірма, яка надає послуги в сфері клінінгу, не вимагає великих вкладень на старті і при вмілій організації приносить стабільний дохід. Це якраз один з тих рідкісних випадків, коли побудувати свою прибуткову компанію може той, хто до того не мав ні великого підприємницького досвіду, ні початкового капіталу. Що ж потрібно для того щоб почати надавати клінінгові послуги ?
Вам знадобиться
  • 1. Свідоцтво про реєстрацію ІП
  • 2. Місце для менеджера-адміністратора, обладнане телефоном
  • 3. Склад для робочого інвентарю та витратних матеріалів
  • 4. Засоби реклами
  • 5. Комплект обладнання для прибирання і запас видаткових матеріалів
  • 6. Бригада прибиральників (3-5 чоловік)
Інструкція
1
Визначтеся зі спеціалізацією вашої фірми, яка з самого початку свого існування не може стати універсальною. Послуги її можуть зводитися до одного тільки миття вікон, можуть включати в себе роботу по разової прибирання офісних або приватних приміщень. Удачею для новоствореної клінінгової компанії буде довгостроковий договір з якоюсь організацією на надання послуг з прибирання її офісу.
2
Обладнайте місце для менеджера або «диспетчера» (іноді їм виступає сам господар), з якого можна буде приймати замовлення від потенційних клієнтів і координувати роботу бригад прибиральників. Власний офіс на перших порах клінінгової компанії мати не обов'язково (всі переговори із замовниками вестимуться на їх «території»), тому місце це може розташовуватися і в приватній квартирі. Підшукайте також невелику площу для складу робочого інвентарю та витратних матеріалів.
3
Починайте пошук замовників і ведіть його постійно, використовуючи всі можливі методи і інструменти, починаючи з прямих продажів. Дайте рекламу в «жовтих сторінках», замовте рекламні візитки та листівки. Пропонуйте послуги з прибирання приміщень всім організаціям, почавши з довколишніх районів.
4
Закупіть комплект прибирального обладнання, необхідного для того роду клінінгових послуг, на якому ви вирішили зупинитися. Для комплексного обслуговування офісів використовують універсальні візки з водою для віджиму і ємністю для збору сміття. Все необхідне для миття вікон продається в спеціальних комплектах, наскільки яких має сенс придбати і вам.
5
Набирайте команду прибиральників, яка для початку буде складатися з однієї бригади, укомплектованої трьома-п'ятьма працівниками. Поступово, у міру збільшення числа замовлень, треба буде підшукувати нових співробітників і формувати з них інші бригади. Корисно буде також створювати для компанії «кадровий резерв» та вести базу кандидатів, поки що не потрапили до штат, але що створили про себе гарне враження.
Корисна порада
Для створення «іміджу» вашої фірми і формування корпоративного духу замовте для своїх співробітників спецодяг з логотипом та контактними даними компанії, яка буде також виступати додатковим засобом реклами.Однім з напрямків подальшого розвитку клінінгової фірми може бути освоєння її співробітниками роботи по озелененню офісних приміщень та прилеглої до них території.