Як збільшити розмір кластера.

Дуже важливою характеристикою таких файлових систем, як FAT16, FAT32 і NTFS є розмір кластера. Дана величина визначає обсяг неподільних блоків, на які розбиваються файли при їх розміщенні на носії. Чим менше розмір кластера, тим більш раціонально використовується дисковий простір, але тим менш ефективні процеси читання і запису. Тому на носіях, призначених для зберігання великих файлів, варто збільшити розмір кластера.
Вам знадобиться
  • - додатковий пристрій зберігання інформації достатньої ємності;
  • - адміністративні права.
Інструкція
1
Створіть каталог для тимчасового зберігання даних з носія, на якому буде здійснюватися збільшення розміру кластера. Використовуйте провідник Windows або бажаний файловий менеджер. Тимчасова директорія повинна розташовуватися на іншому носії.
2
Скопіюйте всі значущі дані з накопичувача, який піддасться модифікації, в тимчасовий каталог, створений на попередньому кроці. Використовуйте той же файловий менеджер. При копіюванні зберігайте структуру папок.
3
Запустіть програму «Управління комп'ютером». Для цього клікніть правою кнопкою по значку «Мій комп'ютер». В контекстному меню виберіть пункт «Управління». Або натисніть кнопку «Пуск» на панелі задач, виберіть пункти меню «Налаштування» і «Панель управління». У відкритому вікні відкрийте ярлик «Адміністрування», а потім «Керування комп'ютером».
4
Виберіть пристрій і розділ або логічний диск, на якому повинен бути збільшений розмір кластера. Активуйте оснастку «Управління дисками», виділивши відповідний пункт в групі «Сховище» лівої панелі. У правій нижній панелі знайдіть потрібний накопичувач. Клікніть по елементу, відповідному цільовому розділу або диску.
5
Відкрийте діалог форматування. Клікніть по виділеному на попередньому кроці блоку правою кнопкою миші. Виберіть пункт «Форматування ...» в контекстному меню.
6
Задайте параметри форматування розділу або логічного диска в відображення діалогу. Введіть мітку тому, виберіть тип файлової системи. Вкажіть бажаний розмір кластера.
7
Відформатуйте розділ або логічний диск, створивши на ньому файлову систему з зазначеним розміром кластера. Натисніть кнопку OK. Дочекайтеся закінчення процесу форматування.
8
Скопіюйте або перемістіть дані, збережені на другому кроці в тимчасовому каталозі, на тільки що відформатований носій. Використовуйте файловий менеджер або провідник.
9
Видаліть тимчасовий каталог з усім його вмістом.
Користувачі будь-яких операційних систем хоч раз стикалися з таким поняттям, як кластер. Це слово означає якусь величину, під якою розуміється розмір осередки для зберігання файлів. Зазвичай цей розмір залежить від обсягу пам'яті носія.
Вам знадобиться
  • Операційна система Windows.
Інструкція
1
Щоб дізнатися розмір осередків (кластерів) на жорсткому диску, достатньо зрозуміти яким чином формується ця величина. Цей розмір задається при форматуванні жорсткого диска самою програмою, алгоритми якої однакові для всіх утиліт цього плану. Наприклад, для носія з об'ємом менше 1 Гб розмір кластера до 1 Кб, для 4 Гб ця величина підвищується до 4 Кб і т.д.
2
Проте не завжди дані зведених таблиць програм форматування вірні. При конвертації з однієї файлової системи в іншу розмір кластера може дорівнювати деякій величині, стандартної для результуючої файлової системи. Наприклад, після конвертації жорсткого диска з FAT32 в NTFS розмір осередків зберігання інформації не перевищує значення в 512 байт.
3
Існує декілька способів швидко дізнатися розмір кластера, що не встановлюючи додаткове програмне забезпечення. Один з них полягає в перевірці стану дефрагментації системного яких інших розділів. Для цього натисніть меню «Пуск» і виберіть пункт «Панель управління». У вікні, двічі клацніть по значку «Адміністрування».
4
У вікні відкрийте ярлик «Керування комп'ютером» і перейдіть до розділу «Зберігання даних» (запам'ятовуючі пристрої). В цьому блоці потрібно запустити команду «Дефрагментація диска».
5
Натисніть кнопку «Аналіз». Через кілька секунд відбудеться автоматичне сканування вибраного розділу жорсткого диска. Натисніть кнопку «Вивести звіт» для перегляду докладної інформації про стан жорсткого диска. У вікні, зверніть увагу на рядок «Розмір кластера». У розглянутому прикладі це значення дорівнювало 4 Кб, отже, обсяг системного розділу не менше 12 Гб.
6
В деяких випадках інформацію про обраний розділі краще зберегти. Натисніть кнопку «Зберегти як». У вікні, вкажіть каталог збереження, назва файлу та натисніть клавішу Enter.