Як обштукатурити цегла. Як правильно штукатурити стіни з цегли.

Обштукатурювання цегли - засіб додати кладці привабливий вигляд, зробити її більш стійкою до зношування. Незважаючи на велику кількість нових продуктів на сучасному ринку будівельних матеріалів, штукатурка не втрачає своєї актуальності. Кожен домашній майстер має свої секрети, але основні прийоми штукатурних робіт мало змінюються з часом. Важливо освоїти деякі правила обробки цегляної стіни.
Вам знадобиться
 • - вапняне тісто;
 • - пісок;
 • - вода;
 • - ємність для розмішування розчину;
 • - весло або лопата;
 • - шпатель;
 • - дрантя;
 • - сталева щітка;
 • - піскоструйний апарат (по можливості);
 • - зубило;
 • - рейки;
 • - повстяна щітка (гладилка);
 • - правило;
 • - засоби індивідуального захисту.
Інструкція
1
Вивчіть інформацію про різні штукатурних сумішах - від технології їх приготування безпосередньо залежатиме зносостійкість отштукатуренний стіни. В обробці зовнішньої стіни з цегли добре зарекомендував себе вапняний розчин. Вапно в ньому виступає в якості в'яжучого засобу, а роль заповнювача грає пісок.
2
Приготуйте штукатурку з вапняного тесту і піску (1: 2-5.) Зверніть увагу: кількість другого що становить буде визначено під час замішування суміші, оскільки воно залежить від жирності (а значить, і в'яжучих властивостей) застосовуваної вапна. Придбайте готове вапняне тісто, покладіть його в чисту ємність і додайте невелику кількість піску. Починайте ретельно вимішувати розчин лопатою або веслом. Потроху вливайте воду і додавайте нові порції піску.
3
Визначте готовність штукатурного розчину. Він повинен мати середню густоту і трохи прилипати до лопати (веслу). Якщо штукатурка занадто сильно липне до інструменту (надто жирна) - додайте піску; в «худу», тобто нежирну суміш покладіть ще трохи в'яжучого тіста. На кутах ємності з «правильним» розчином не повинно залишатися ні найменших незмішаних частинок.
4
Підготуйте цегляну стіну до оштукатурювання. Якщо цементний розчин в швах між цеглою не доходить до поверхні стіни (кладка «впустошовку»), досить зрубати виступаючі місця і зубилом накласти на стіну насічку у вигляді ямок і канавок глибиною до 5 мм.
5
При кладці «урівень» (цегла та застиглий цемент між ними складають рівну поверхню) доведеться додатково вирубувати шви на глибину приблизно 1-1,5 см. Всі ці маніпуляції необхідні, щоб штукатурка надійніше схопилася з цеглою.
6
Очистіть стіну від усіх забруднень і жиру - спочатку сталевий щіткою, потім великим напором води. Якщо є можливість, використовуйте піскоструйний апарат.
7
Збризкайте цеглини водою і нанесіть перший шар штукатурки. Прикріпіть до верху і низу стіни товсті рейки - вони допоможуть коригувати товщину накладається розчину. Класти штукатурку на цегляну стіну рекомендується знизу вгору, рівномірно накидаючи її однаковими порціями. Щоб розчин заповнив усі виїмки, злегка натискайте на шпатель.
8
Почекайте кілька хвилин і вирівняйте вологу штукатурку. Повільно просувайте будівельне правило або металеву лінійку зверху вниз, поки поверхня не стане рівною.
9
Приступайте до наступного етапу роботи - грунту. Тепер розчин слід наносити і вирівнювати шпателем, щоб вийшов рівномірний шар в 5-7 мм. Ще раз попрацюйте правилом. Після цього можна зняти рейку зі стіни, намагаючись не пошкодити свіжу штукатурку.
10
Дочекайтеся, поки вапняний розчин затвердіє, і знову змочіть стіну водою. Через хвилин 10-15 приступайте до нанесення останнього, «накривочного», шару - він намазується по стіні і повинен бути не більше 3 мм в товщину.
11
Вирівняйте штукатурку і дайте їй трохи схопитися, але не затвердіти повністю. Нарешті, нанесіть останні штрихи - затріть поверхню обштукатуреної цегляної стіни повстяної теркою або сталевою гладилкою.
Зверніть увагу
В'їдлива вапно може пошкодити слизові оболонки і шкіру! Обов'язково використовуйте засоби захисту очей і дихання, надіньте пилонепроникні спецодяг.
Корисна порада
Розведений штукатурний розчин досить швидко схоплюється, тому намагайтеся швидко його використовувати. Для кожного етапу роботи слід готувати нову порцію суміші.