Як оволодіти ораторським мистецтвом.

Хороший оратор - це той, хто вміло підносить і розкриває тему свого виступу. Він вільно висловлює думки і талановито оволодіває увагою слухачів. Не у всіх є такі вроджені здібності, але їх нескладно придбати.
Інструкція
1
Відробіть хорошу дикцію. Тоді слухачі будуть розуміти вас і серйозно сприймати сказане. Слідкуйте за тим, щоб правильно вимовляти слова, чітко їх промовляти, і за тим, щоб ваша мова була плавною, а не стрімчастої.
2
Думайте про слухачів. Готуючи виступ, поміркуйте про людей, які будуть вас слухати, про те, що може бути їм цікаво, як привернути їх увагу. Користуючись порівняннями, наочними прикладами та іншими ораторськими прийомами, говорите про те, що знайоме слухачам, буде їм зрозуміло і торкнеться їх.
3
Робіть паузи. Вони необхідні для того, щоб підкреслювати і виділяти головні думки, а також щоб слухачі мали можливість поміркувати над сказаним вами.
4
Слідкуйте за зовнішнім виглядом. Хоча він прямо не впливає на ваші ораторські здібності, охайний зовнішній вигляд дозволить вам почувати себе впевненіше. Одягаючись в акуратну, відповідну і чистий одяг, ви виявите повагу до слухачів і допоможете їм налаштуватися на важливість ваших слів.
5
Користуйтеся планом. Якщо ви вивчите текст напам'ять, то можете збитися під час виступу через найменшого відволікання. Щоб цього не сталося, відзначте на аркуші паперу основні моменти, на які хочете звернути увагу. Готуючись до виступу і репетируючи, користуйтеся цим планом і намагайтеся щоразу одну думку висловлювати різними словами. Це допоможе вам не розгубитися при аудиторії.
6
Продумайте вступ. Кажуть, що перші 30 секунд є ключовими. Якщо вам не вдасться залучити і зацікавити своїх слухачів з самого початку, то вони навряд чи будуть уважно вас слухати і пропустять важливі думки, на які ви зверніть увагу.
7
Не використовуйте незнайомі, хитромудрі і не зрозумілі іншим слова. Це не буде розташовувати слухачів, а навпаки, змусить їх думати, що ви високої думки про себе, а значить, поблажливо ставитеся до них.
8
Користуйтеся питаннями. Навіть якщо вони риторичні (що не вимагають відповіді вголос), вони допоможуть слухачам стежити за ходом ваших думок і про себе аналізувати те, що ви говорите.
9
жестикулює і відпрацьовуйте міміку. Без цього ваша мова буде «сухий» і нудною.