Як розвісити картини на стіні. Як наклеїти шпалери під фарбування.

Важко уявити інтер'єр затишного будинку без картин на стінах. У будь-який стиль, навіть такий «прагматичний», як хай-тек, вони чудово впишуться, потрібно лише правильно їх підібрати. Необов'язково бути професійним дизайнером, щоб оригінально і зі смаком прикрасити свій інтер'єр картинами.
Інструкція
1
Перш ніж купувати і розвішувати картини на стінах, визначте загальну концепцію стилю у вашому домі. Подумайте, який настрій ви хотіли б створити за допомогою картин і чи дозволить метраж вашого житла використовувати їх у великій кількості. Не забувайте, що в маленьких кімнатах не рекомендується вішати на стіни об'ємні картини, так як виглядатимуть вони будуть надто громіздко. І, навпаки, у великій кімнаті самотньо висить невелика картина не приверне уваги і просто загубиться серед меблів та інших інтер'єрних аксесуарів.
2
Оригінально виглядає на стіні група маленьких картин різної форми і розмірів. Поєднуйте їх з мотивів, рамкам або кольоровим рішенням. Перш ніж збирати ансамбль, погляньте на стіну і подумки накресліть на ній фігуру, в яку будуть вписані картини. Це може бути прямокутник, трикутник або квадрат. Тепер порахуйте, скільки картин і якого розміру потрібно буде купити, щоб вони гармонійно вписалися в уявну фігуру. Якщо картини вже є в наявності, то композицію спочатку розмістіть на підлозі, пробуючи різні варіанти, і тільки потім переходите до їх розвішування.
3
Намагайтеся вішати картини пропорційно розміру вільного простору. Визначте центр картини і повісьте її так, щоб фокус зору збігався з середньою лінією картини по горизонталі. Це ж правило стосується і композицій, складених з декількох картин. Композиційний формат прив'язуйте до стилю інтер'єру: класика любить строгість і лаконічність, тоді як для сучасних стилів цілком прийнятна абстрактність і епатаж.
4
Якщо у вас є вільний простір між двома вікнами, використовуйте його для створення оригінальної композиції. Наприклад, в центр повісьте квадратну або прямокутну картину середнього розміру, зверху одну картину трохи менше центральної, з боків по парі картин загальним розміром як одна центральна, а внизу дві найменших картини. Не менш оригінально буде виглядати ансамбль з картин та інших інтер'єрних елементів декору. Розвісьте їх так, щоб композиція нагадувала за формою прямокутник.