Як розрахувати коридор калорійності. Як вирахувати верхню і нижню межу калорій.

Один з найефективніших методів, що дозволяють схуднути і підтримувати ідеальну вагу, - підрахунок калорійності їжі, споживаної за день. Бажають скинути вагу повинні вміти розраховувати свій власний коридор калорійності.
Інструкція
1
Вже давно вчені підрахували приблизну кількість кілокалорій, яке вимагає організм людини. Ці дані ви можете знайти на більшості сайтів, присвячених дієтології.
2
Харчуватися, дотримуючись таблиці витрати енергії, складеної лікарями та вченими, можна, проте пам'ятайте, що кожна людина індивідуальна. Найкраще розрахувати свій власний коридор споживаних калорій. Визначити нижню межу коридору калорійності досить легко. Для цього із значення свого зростання (в сантиметрах) відніміть сто. Отриманий результат помножте на 10. Наприклад, для людини, чий зріст становить 165 см, мінімальна кількість споживаної в день енергії повинне скласти (165-100) * 10 = 650 ккал. Худне невеликого зростання слід пам'ятати, що споживання менше 600 ккал в день чревате наслідками, тому краще їсти трохи більше, ніж дозволяє нижня межа.
3
Щоб обчислити верхню межу, просто додайте до нижньої 300 ккал (400, якщо ведете активний спосіб життя). Таким чином, для людини, зростанням 165 сантиметрів, верхня межа складе 650 + 400 = 1050 ккал.
4
Харчуватися, слідуючи коридору калорійності, можна 1,5-2 тижні, 3 дні дотримуючись нижньої межі, 3 дні - верхньої. Потім слід зробити перерву на тиждень або два, споживаючи в день нормальне для організму кількість калорій, яке не дасть ні видужати, ні схуднути.
5
Розрахувати оптимальну кількість ккал дуже легко. Для цього свій ідеальний вагу (він залежить від зростання і його можна знайти за спеціальною таблицею) помножте на 24. Людині з ідеальним вагою 54 кг варто споживати 54 * 24 = 1296 ккал. Не плутайте ідеальний і реальний вагу.
Зверніть увагу
Незважаючи на те, що всі начулися про «кілокалорії», багато хто не знає, що це таке. Кілокалорії являють собою одиницю вимірювання споживаної організмом енергії. Мінімальна кількість кілокалорій, необхідне людині на годину для підтримки життєдіяльності, - 1 ккал на 1 кг маси тіла. Природно, якщо людина рухається, його організму потрібно куди більше енергії.
Коли нам необхідно привести в порядок своє тіло, потрібно знати всі способи і прийоми, які можуть допомогти в цьому. Один з них - обмеження споживаних кілокалорій. Як розрахувати свій коридор калорійності?
Інструкція
1
Що таке кілокалорії? Це одиниця виміру енергії, споживаної нашим організмом. Мінімальне споживання кілокалорій дорівнює 1 ккалл на 1 кг ваги людини на годину. Тобто при вазі 55 кг кількість кілокалорій на годину дорівнює 55. Це дозволяє забезпечувати життєдіяльність організму в стані спокою. Але для роботи, спорту та активного відпочинку енергії потрібно значно більше.
2
Як розрахувати, скільки калорій на добу потрібно саме вам? Вчені давно раскалькуліровалі добова витрата енергії для людей різної статі і віку. Жінки (ккалл) Чоловіки (ккалл) сидяча робота 2300 - 2400 2600 - 2700актівная діяльність 2800 - 2900 3200 - 3300тяжелая фізичне навантаження 3200 - 3300 4000 - 4100беременние 2800 - 2900 -кормящіе мами 3400 - 3500 -
3
Але дотримуватися цієї таблиці можна лише приблизно. І якщо при вживанні кількості енергії, розрахованої вченими, ви все ж набираєте вагу, потрібно діяти іншими методами. Спробуйте розрахувати свій коридор калорійності за формулою, яку рекомендують деякі дієтологи - ваш ідеальний вагу (ІВ) х24. Приклад: ваш ідеальний вагу - 65 кг х 24 = 1560 ккалл. Саме стільки вам потрібно споживати в день, щоб не худнути і не товстіти.
4
Коридор для тих, що худнуть становить 900 - 1200 ккалл на добу. Якщо укладатися в ці цифри, то зниження ваги буде значним. Але вживати в день менше 600 ккалл не варто. Обмін речовин у вас сильно сповільниться, і схуднення зупиниться.
5
Крім того, якщо ви хочете схуднути, краще не просто дотримуватися правильного харчування і обмежувати себе в жирної і солодкої їжі. Бажано хоча б 2-3 рази на тиждень займатися спортом. Якщо не виходить - побільше гуляйте. Ходіть пару зупинок від роботи до дому пішки. Робіть це регулярно. І тоді ви дуже скоро досягнете своєї ідеальної ваги і назавжди забудете про зайві кілограми.