Як зацікавити дитину гуртком.

Діти сповнені енергії та інтересу до навколишнього світу. Однак різноманітність комп'ютерних ігор часто відволікає їх від реальності. Ваше завдання - знайти цікаве і розвиваюче хобі і зацікавити ним дитини .
Інструкція
1
Вже в ранньому віці виявляються індивідуальні здібності та інтереси. Талант необхідно розвивати з дитинства, допомагаючи дитині визначитися з вибором хобі, дати йому можливість знайти гурток, відповідний його захопленням. Проявіть ініціативу в такому серйозному питанні. Розкажіть своєму чаду, які існують гуртки та секції. Запитаєте, чим би він хотів займатися.
2
Не наполягайте, але обережно направляйте дитини до мети. Головне, що ви повинні зрозуміти, - ваша дитина хоч і маленький, але вже має свої уподобання і мінімальні уявлення про життя. Не потрібно змушувати його займатися нецікавим справою. Не варто втілювати свої нереалізовані мрії в цьому маленьку людину. Діти мають більш тонкою інтуїцією, ніж дорослі, і іноді краще знають, що підходить їм у житті. Своїм напором і принциповістю ви можете тільки зіпсувати відносини з дитиною.
3
Перш ніж відправити свого малюка в ту чи іншу секцію, розпитайте його, чому він цікавиться саме цим заняттям. Найчастіше діти не знають, куди йдуть, і захоплюються розповідями своїх однолітків. Щоб ваше чадо не спіткало розчарування, постарайтеся якомога більше розповісти йому про даному занятті, про складнощі, з якими дитина може зіткнутися. Він повинен вкладати зусилля, щоб отримати результат. Але якщо у дитини немає здатності до цієї діяльності, він не повинен турбуватися і втрачати віру в себе.
4
Коли ви разом визначитеся з вибором гуртка, перший час ходите разом з дитиною, але не контролюйте його. Він повинен відчувати вашу підтримку, але не нав'язливість. Дитина сама повинна навчитися ладити з новим колективом, освоїти нові для нього заняття. Завжди підтримуйте малюка в успіхах і невдачах, але не варто перехвалювати його, ставити краще за інших. Намагайтеся давати об'єктивну оцінку його діяльності, але показуйте, що ви любите і цінуєте його не за його успіхи в гуртку або в навчанні.
5
Якщо у дитини не відразу виходить освоїти складні моменти - намагайтеся разом з ним. Відпрацьовуйте музичну гаму, допомагайте йому танцювати або займатися спортом. Будьте поруч. Намагайтеся надихати малюка, розповідаючи йому про людей, які досягли великих успіхів у його хобі - наприклад, про олімпійських чемпіонів. Покажіть дитині, що при належному зусиллі можливо все, але не порівнюйте його з кумирами, щоб він не відчували себе гірше за інших.
6
Ніколи не гнівайтесь на малюка, якщо у нього не виходить досягти успіху. Дозвольте йому бути самостійним - в будь-який момент він може відмовитися від цього хобі, але це має бути серйозний обдуманий вчинок. Спробуйте переключити увагу дитини на протилежний вид діяльності, може бути, в цій справі він проявить себе краще і знайде життєве покликання.
Маленька дитина постійно взаємодіє з людьми: в дитячому садку, школі, гуртках за інтересами та спортивних секціях. І чим раніше він засвоїть правила ввічливої поведінки в суспільстві, тим успішніше буде протікати його спілкування з іншими людьми.
Інструкція
1
Поясніть дитині основи ввічливої поведінки. Потрібно вибачатися, якщо заподіяв незручність іншій людині, говорити «спасибі», коли щось дарують, вітатися і прощатися, з'являючись в компанії і йдучи з неї.
2
Будьте для свого дитини прикладом наслідування. Якщо у вас в родині прийнято дякувати за протягнутий за столом хліб і за куплену коробку цукерок, вибачатися, якщо випадково зачепив когось ліктем, і говорити «До побачення!», Йдучи на роботу, малюк швидко засвоїть основи ввічливої поведінки, адже він так прагне бути як дорослий.
3
Допомагайте малюкові. Якщо він забув сказати «спасибі» вашій подрузі, яка пригостила його цукеркою, не кричіть на дитину і не погрожуйте, що більше ніхто і ніколи не дасть йому солодощів. Краще скажіть: «А що треба сказати тітці?», А дитя й саме згадає потрібне слово.
4
У перший час після того, як ви почали вчити дитину ввічливості, стежте за тим, що він дивиться по телевізору. Якщо вдень ви намагаєтеся прищепити малюкові основи ввічливої поведінки, а вечорами він з татом дивиться бойовики, де головний герой грабує ювелірний магазин і, зрозуміло, не говорить «дякую» продавцю, урок буде погано засвоєний. Читайте дитині книжки, покликані розвивати ввічливість. Або придумайте самі історію з улюбленими героями вашого сина чи дочки, де діснеївські принцеси і Губка Боб поводитимуться зразково ввічливо.
5
Домовтеся з близькими, з якими спілкується дитина, що вони допоможуть вам. Нехай всі виконують прохання малюка лише після того, як той сказав «будь ласка», йдуть спати тільки після побажання спокійної ночі, чекають, поки дитина подякує за надану йому послугу, і самі, зрозуміло, ведуть себе відповідно. Якщо ваші вимоги до малюка будуть узгоджені, маленький чоловічок швидко засвоїть, що від нього вимагається, і яку користь приносять ввічливі слова.