Як виміряти довжину проводу.

Розрахунок довжини кабелю або дроти при використанні його у великому обсязі і неможливості вимірювання рулеткою від початку і до кінця проводиться в барабані. Після цього отриманий результат зіставляється з необхідною при монтажі завдовжки.
Вам знадобиться
  • - трос;
  • - клиновий затискач;
  • - набір інструментів електромонтера;
  • - бандаж (хомут);
  • - теодоліт (т-30, т-20, тт-50, тт-5);
  • - сталева рулетка (РС-10, 20, 30, 50).
Інструкція
1
Прорахуйте відстань, на якій потрібно провести монтаж лінії (наприклад, електропередачі), підсумовуючи довжину проміжків між опорами (стовпами), відстані між об'єктами передачі і першими стовпами на початку і в кінці, необхідні приросту для монтажу на опорах і з'єднуються об'єктах.
2
Знайдіть довжину проводу намотаного на барабан, враховуючи, що такий метод має похибки, так як застосовується при неповному барабані (якщо якась кількість дроти вже використовувалося з цього мотка) або за відсутності позначення довжини кабелю збоку на щоці барабана. Виміряйте довжину шийки барабана. Якщо це неможливо, знайдіть її в спеціальній таблиці, де певним номером барабана відповідає своя довжина шийки. Виміряйте її діаметр (теж є в таблицях), внутрішній діаметр по намотаному проводу і діаметр кабелю. Отримані значення поставте в формулу: Lп = 3,14 * Lш * (2Dв - 2Dш)/4 * 2Dк, де Lн - шукана довжина дроту, Lш - довжина шийки, Dв - діаметр намотаного дроти, dш - діаметр шийки, Dк - діаметр кабелю.
3
Визначте потрібну довжину проводу між стовпами, використовуючи окомір. Дотримуючись техніки безпеки (користуючись страхувальним поясом і «кігтями» електромонтера), закріпіть вільний кінець дроту за арматуру з ізоляторами за допомогою сцепной арматури. За допомогою троса і клинового затиску натягніть між стовпами провід, відрегулюйте його провис і накладіть бандаж. Опустіть провід на землю, відміряйте від бандажа довжину двох арматур з ізоляторами і, якщо це необхідно, відрубайте і опрессо. Цей спосіб трудомісткий і вимагає великих витрат часу, застосовується за відсутності геодезичних інструментів.
4
Виміряйте необхідну довжину проводу, використовуючи геодезичні прилади. Візьміть теодоліт (ТТ-50) і зробіть проекцію відстані між кріпленнями для дроти на стовпах або інших опорах. Відміряйте сталевою рулеткою отримане відстань між проекціями. Додайте необхідну довжину для провиса і прирощення для монтажу.
Зверніть увагу
Якщо є страх висоти, краще звернутися до електромонтерові.
Корисна порада
Краще при розрахунку трохи додати (відрізати завжди не пізно).