Як оформити картини з пазлів.

Збираючи красиве виріб з пазлів , ви не тільки приємно проведете час, але і різноманітите свій інтер'єр. Якісна поліграфія, яка застосовується при нанесенні малюнка, дозволяє використовувати складену картину для декору приміщення. Вставте готову головоломку в рамку і розмістіть у відповідному для неї місці квартири.
Вам знадобиться
  • - картон або акварельний папір;
  • - клей ПВА;
  • - широка кисть;
  • - стельовий плінтус;
  • - меблевий степлер;
  • - плівка для харчових продуктів;
  • - паперовий скотч;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Підберіть підходящу основу, на якій ви будете збирати пазли. Вона повинна бути достатньо твердою, щоб при перевертанні готової головоломки не пошкодити або не розсипалися окремі елементи. Подивіться на коробці довжину і ширину майбутньої картини і візьміть підкладку трохи більшого розміру. В якості основи добре підійде щільний картон, шматок стільниці або оргалита.
2
Зберіть малюнок на підкладці. Тепер його потрібно перевернути. Якщо картинка невелика або у вас є помічник, накрийте пазли аркушем картону або папером для акварелі. Щільно притисніть по краях руками і переверніть малюнок разом з підкладкою.
3
Можна скористатися іншим способом. Примотати готову картинку до основи, на якій ви її збирали, прозорою плівкою для харчових продуктів. Оберніть декількома шарами, не залишаючи вільних проміжків. Переверніть малюнок і розріжте плівку посередині від одного краю до іншого. Розгорніть її краю і зніміть підкладку.
4
Перед вами зворотна сторона пазлів. Нанесіть на неї клей ПВА. Для зручності скористайтеся широким пензлем для малярних робіт або пензликом для фарбування волосся. Ретельно промажте всю поверхню малюнка. Не хвилюйтеся, що клей просочиться назовні. При висиханні ПВА стає прозорим.
5
Прикладіть відповідний за розміром лист щільного паперу або картону до задника картини. Щоб він рівномірно приклеївся, накрийте поверхню основою, на якій збиралася картинка. Зверху розкладіть важкі журнали або книги і залиште на кілька годин.
6
Скріпити зворотну сторону картини з пазлів можна іншим способом. Використовуйте паперовий скотч. Прикріпіть його по всій поверхні зібраного малюнка. Дійте з обережністю, щоб не зрушити елементи картинки. При цьому варіанті пазли вже можна вставити в готову рамку з підкладкою.
7
Зробіть обрамлення для зібраного твори з пазлів. Зніміть розміри з отриманою картини. Купіть необхідну кількість поліуретанового стельового плінтуса. Малюнок плінтуса підберіть по вашому смаку і інтер'єру.
8
Помістіть плінтус в стусло і розріжте його за розмірами під кутом в 45 градусів. Тоді стики у рами виглядатимуть солідно, немов справжній багет.
9
Скріпите стельовий плінтус в кутах за допомогою меблевого степлера. Накладіть готовий виріб на картину з пазлів. Промажьте краю клеєм і приклейте раму до малюнка. Мотузочку для підвішування картини прикріпіть меблевим степлером до підкладки.
Корисна порада
Зробити обрамлення можна в багетній майстерні. Привезіть туди коробку від пазлів і, сказавши точні розміри складеної картинки, зробіть замовлення. Потім удома помістіть свій твір в готову раму.
Гра в мозаїку подобається багатьом дітям, та й дорослі на дозвіллі іноді не проти цим зайнятися. Збирати пазли дуже корисно як для моторики рук, так і для розвитку просторового мислення. Сьогодні у продажу можна знайти пазли будь-якої складності, і якщо малюнок містить безліч дрібних деталей, дитина не впорається з ними без вашої допомоги.
Вам знадобиться
  • мозаїка, твердий аркуш картону
Інструкція
1
Найзручніше збирати пазли на рівній, вільної від сторонніх предметів поверхні. Якщо ви (або ваша дитина) - в цій грі новачок, візьміть мозаїку, що складається з не більше 500 фрагментів (це їх рекомендована кількість на початковому етапі).
2
При покупці пазлів дитині віддайте перевагу картинкам, що складається з великих, чітких деталей, і бажано, щоб їх було якомога менше. Знайдіть невеликий шматочок фанери або жорсткого гладкого картону: на ньому маляті буде набагато легше збирати картинку.
3
Перед тим як почати з'єднувати деталі, все пазли з упаковки покладіть в коробочку або вазочку. Так їх буде зручніше брати і нічого не розсиплеться. З усього різноманіття пазлів виберіть елементи, які, згідно картинці, розташовані по краю всіх чотирьох сторін (в результаті повинна вийти своєрідна «рамочка»).
4
Подальший збір картинки здійснюйте на підставі сполучуваності зображення на фрагментах. Наприклад, якщо перед вами картинка будиночка з деревцем, зберіть спершу небо і дах будинку, рухаючись зверху вниз, після чого приступите до збору «фундаменту» цієї картинки. Якщо вам легше збирати знизу вгору, почніть з її нижньої частини, а потім «добудовувати» інші елементи. Незалежно від того, в якому напрямку ви збираєте картинку, «заповнюйте» спершу її куточки, потім сторони.
5
Отже, картинка практично зібрана. Залишилося лише кілька «дірок» і, відповідно, кілька фрагментів мозаїки. Найчастіше незадіяними залишаються пазли, на яких зображений перехід кольорів. Уважно погляньте на них і прикладайте кожен шматочок до обраного місця по черзі. Також вступите і з рештою фрагментами пазлів. Якщо колірне відповідність вас обманює, упевніться, чи підходить ця деталь туди, куди ви її доклали.
6
Коли картинка буде зібрана, не поспішайте її розбирати. Якщо учнем були ви самі, сфотографуйте на пам'ять своє досягнення. Якщо ж ви навчали дитину збирати картинку з пазлів, дайте йому помилуватися своїми працями, після чого акуратно складіть мозаїку в коробочку і поспішіть за новими пазлами трохи більшої складності.