Як заархівувати файл в iso.

Файли з розширенням iso схожі з звичайними архівними форматами тим, що теж можуть містити в собі декілька об'єктів (файлів і папок). Але пряме призначення цього формату зовсім інше - поміщені в нього дані повинні нести не тільки файли, але і дуже докладну інформацію про файлову систему, в якій вони зберігалися, порядку їх розміщення та використаної системі захисту. Цей тип даних називається не «архівом», а «образом диска» і більшість програм, призначених для створення файлів у форматі iso, розраховані на роботу не з окремими файлами, а з цілими дисками. Але є й винятки.
Вам знадобиться
  • Додаток UltraISO.
Інструкція
1
Скористайтеся, наприклад, програмою UltraISO - цьому додатком все одно, що саме ви хочете помістити у файл з розширенням iso. Воно однаково легко здійснює операцію упаковки як цілого диска, так і окремого файлу. Завантажити її можна, наприклад, зі сторінки http://ezbsystems.com/ultraiso/download.htm сайту виробника - компанії EZB Systems.
2
Після установки програми запустіть її, а також менеджер файлів вашої операційної системи - наприклад, Провідник, якщо у вас встановлена одна з версій Windows. У вікні файл-менеджера перейдіть в той каталог, який містить призначений до упаковки в iso файл. UltraISO підтримує операцію перетягування об'єктів з вікон інших програм, тому просто перетягніть потрібний файл мишкою з вікна менеджера файлів у вікно встановленого додатка, і його назва з'явиться у правому фреймі UltraISO. При необхідності таким же способом поповните вміст створюваного архіву іншими файлами або папками.
3
Є й альтернативний спосіб створення списку файлів майбутнього iso-архіву - можна обійтися без перетягування і менеджера файлів, засобами одного лише UltraISO. Запустивши цей додаток, розкрийте в його меню розділ «Дії» і виберіть рядок «Додати файли» - на екрані з'явиться стандартний діалог пошуку файлів. Його можна викликати і натисканням клавіші F3. У вікні діалогу знайдіть потрібний файл і натисніть кнопку «Відкрити». Якщо упаковуваних файлів декілька, клікніть мишкою кожен з них, утримуючи при цьому клавішу Ctrl.
4
Створивши одним з описаних вище способів список файлів, розкрийте в меню програми-пакувальника розділ «Файл» і виберіть рядок «Зберегти як». Знову відкриється стандартне вікно, в якому вам потрібно набрати назву файла-архіву та вказати місце його зберігання. За замовчуванням у полі «Тип файлу» вибрано потрібне розширення (iso), але якщо там встановлений інший формат, знайдіть у випадаючому списку цього поля правильне значення. Після того як ви натиснете кнопку «Зберегти», UltraISO створить файл з заданим назвою, що містить зазначені вами файли.
Архівування даних дозволяє заощадити місце на різних накопичувачах, в тому числі і жорстких дисках. Іноді файли архівують перед їх передачею по локальній мережі або для завантаження на зовнішні ресурси.
Інструкція
1
Оберіть програму, за допомогою який ви плануєте створювати архіви. Лідерами в цій галузі є утиліти WinRar і 7-zip. Перейдіть по посиланню http://www.7-zip.org/download.html і версію програми, придатної для використовуваної вами операційної системи. Натисніть кнопку Download і дочекайтеся завершення завантаження файлу на жорсткий диск.
2
Встановіть програму-архіватор, запустивши скачаний файл. Виконайте перезавантаження комп'ютера після інсталяції компонентів програми. Відкрийте провідник Windows і знайдіть файли , які необхідно запакувати в архів. Клацніть по потрібній папці (файлу) правою кнопкою миші. У розгорнулося вікні наведіть курсор на пункт 7z і клацніть по пункту «Додати до архіву».
3
Дочекайтеся відкриття меню програми 7-zip. У графі «Архів» введіть потрібну назву. Із запропонованих варіантів виберіть формат архіву, наприклад zip. Виберіть рівень стиснення файлів. Пам'ятайте про те, що чим час створення архіву безпосередньо залежить від ступеня стиснення вибраних файлів.
4
У тому випадку, якщо вам потрібно розділити архів на кілька елементів, заповніть поле «Розбити на томи». Зазвичай даний метод застосовують для запису файлу великого обсягу на певні носії. Іноді архів поділяють на елементи перед наступною його завантаженням на файлообмінні ресурси.
5
Заповніть меню «Шифрування». Це необхідно для установки пароля на створений архів. Після підготовки параметрів архівування натисніть кнопку Ok. Зачекайте, поки програма завершить необхідні операції. Створений архів буде поміщений в ту ж папку, в якій розташовані вихідні файли або каталоги. Перевірте обсяг створеного архіву. Він може становити від 10 до 95% від початкового об'єму даних. Все залежить від формату файлів та обраної ступеня стиснення.