Як обрізати крила у папуги.

Серед власників папуг існує думка, що птахів з обрізаними крилами легше приручити. Необхідно знати, що всі неприємні для птиці процедури не повинні проводитися самим власником, щоб папуга не запам'ятав «погане ставлення». Тому попросіть вашого друга чи іншого члена сім'ї допомогти вам.
Вам знадобиться
  • - Ножиці;
  • - ганчірка або рушник.
Інструкція
1
Накрийте стіл газетами. Увімкніть настільну лампу. Вийміть папуги з клітки, притримуючи рукою його лапки. Щоб птах не боялася, накрийте голову папуги ганчіркою або рушником. Укладіть папугу на стіл і попросіть вашого друга або члена сім'ї потримати його за голову і ноги.
2
Розправте крило папуги. Птах при цьому повинна лежати на спині. Уважно огляньте пір'я, намічені до обрізку. Кровоносні пір'я краще не чіпати. Відрізнити їх від інших пір'я легко: у них пориста оболонка, вони пофарбовані в чорний, коричневий або червоний колір.
3
Починайте обрізати пір'я на крилі до їх потовщення - в декількох сантиметрах від шкіри. Не хвилюйтеся, папуга не буде боляче. При обрізанні залиште три-чотири пера на кінці крил і у тулуба, щоб пташка не виглядала «облізлій фігурою».
4
Обріжте таким же манером пір'я на іншому крилі. Після процедури заспокойте птицю, посадіть її в клітину, дайте ласощі і тільки потім проведіть «льотні випробування». Якщо крила у папуги підрізані правильно, то при спробі полетіти він не падає вниз, а м'яко планує.
5
Як варіант, обріжте по кілька пір'я в середині кожного крила і подивіться, як папуга ними користується. Якщо птах, не помітивши втрати, прекрасно літає, виріжте ще по кілька пір'я з кожного крила.
6
Обрізуйте крила надалі в міру виростання пір'я. Деякий час після процедури папуга може турбуватися, перебирати пір'ячко в пошуках відсутніх. Не переживайте, цей процес триватиме недовго.
Зверніть увагу
Обрізка крил допоможе уникнути «втечі» папугу у відкриту кватирку або двері, ударів об шибки, попадання в стельові вентилятори.
Корисна порада
Ні в якому разі не обрізайте крила у папуги, якщо він необхідний для розмноження. Крила йому будуть потрібні для балансування при спаріваніі.Прежде ніж обрізати крила у пташенят папуги, дочекайтеся того моменту, коли вони навчаться літати і натренує м'яза.