Як лікувати мозоль між пальців. мозоль між пальцями.

Мозоль між пальців з'являється, як правило, від носіння незручного взуття, тертя, поганого кровообігу. Вона завдає чимало неприємностей, заподіює біль. Якщо не виявити причину її появи і не лікувати - мозоль може інфікуватися.
Вам знадобиться
  • - тепла вода;
  • - пемза;
  • - пластир;
  • - захисні подушечки;
  • - ортопедичні устілки;
  • - саліцилова кислота.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до лікування мозолів, переконайтеся в тому, що вони не викликані захворюваннями, що призводять до порушення кровообігу. До них відносяться діабет, периферична невропатія, ураження периферійних артерій і т.д. В цьому випадку місцеве лікування принесе лише тимчасове полегшення, тому потрібно боротися з основним захворюванням.
2
Для хірургічного або лазерного видалення мозолі зверніться до лікаря або в підкорений салон. Ні в якому разі не зрізайте мозоль самостійно, особливо якщо у вас діабет або яке-небудь хронічне захворювання.
3
Щоб зменшити розмір натоптиша або мозолі, потримайте ногу в теплій воді, потім зскребете огрубілу шкіру за допомогою пемзи. При цьому наклейте пластир на сусідній палець, щоб він не травмувався.
4
Вибирайте завжди простору зручне взуття з широким носком. У такому взутті пальці будуть менше тертися один об одного і тиск на мозоль зменшиться.
5
Купіть в аптеці або ортопедичному салоні захисні подушечки «молескін» або спеціальні устілки, пом'якшувальні мозолі. Силіконові подушечки вкладаються між пальців і приймають потрібну форму за рахунок тепла. Вони запобігають зіткнення і тертя пальців.
6
Якщо у вас немає діабету, використовуйте для пом'якшення мозолів саліцилову кислоту. Після того як шкіра розм'якшиться, періть мозоль пемзою. Будьте дуже акуратні і прагніть не пошкодити навколишню шкіру.
7
Доглядайте за своїми ступнями, частіше мийте і зм'якшуйте шкіру лосьйоном або жирним кремом, що містить касторове, оливкове, кукурудзяне, лляне масло. Зверніть увагу, при сухій шкірі мозолі часто кровоточать і лопаються.
8
Якщо народні засоби не допомагають, зверніться до лікаря. Є такі мозолі, які неможливо вивести пластирами і накладками, для їх видалення потрібно допомога хірурга.