Як перевести диск з fat32 в ntfs. Як змінити флешку з fat32 на ntfs.

Використання файлової системи NTFS дозволяє працювати з дисками і розділами великого обсягу. Крім цього існує кілька важливих переваг системи NTFS в порівнянні із застарілим аналогом FAT32.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager;
  • - диск відновлення системи.
Інструкція
1
Для зміни формату локального диска, на якому не встановлена операційна система, рекомендують використовувати утиліту Сonverter. Це стандартна функція, включена в операційну систему Windows XP і більш нові версії ОС. Відкрийте меню «Пуск» і виберіть пункт «Виконати».
2
В нове поле введіть команду cmd і запустіть командний рядок від імені адміністратора. Для цього затисніть клавіші Ctrl і Shift і натисніть Enter. Відкрийте меню «Мій комп'ютер» і подивіться букву, яка присвоєна потрібного розділу.
3
Введіть команду convert D:/FS: NTFS і натисніть клавішу Enter. Параметр NTFS означає, що даний розділ жорсткого диска буде конвертовано у зазначену файлову систему. Дочекайтеся завершення роботи утиліти converter.
4
Варто відзначити, що конвертація файлової системи може привести до повної втрати даних на робочому локальному диску. Якщо ви хочете уникнути збоїв під час виконання даної операції, використовуйте джерело безперебійного живлення.
5
Для конвертації системного розділу вінчестера необхідно завантажити командний рядок в DOS-режимі. Для цього скористайтеся диском відновлення системи або завантажувальної дискетою.
6
Якщо ви хочете працювати в середовищі Windows, встановіть програму Partition Manager. Після інсталяції компонентів програми перезавантажте комп'ютер і запустіть файл pm.exe.
7
В першому меню виберіть параметр «Режим для досвідчених користувачів». Тепер клікніть правою кнопкою миші по потрібному локальному диску, наведіть курсор на пункт «Додаткові операції» і виберіть пункт «Конвертація».
8
Задайте параметри зміни файлової системи розділу, закрийте діалогове вікно і натисніть кнопку «Застосувати зміни». Утиліта Partition Manager перезагрузит комп'ютер і виконає необхідні операції в DOS-режимі.
Файлова система - це спосіб розміщення файлів на диску та організації доступу до них з боку користувача. NTFS вимагає більше ресурсів, ніж FAT32, тому стала популярною пізніше, після появи комп'ютерів з більш високою швидкодією і великим об'ємом оперативної пам'яті.
Вам знадобиться
  • - адміністративні права.
Інструкція
1
Конвертувати FAT і FAT32 в NTFS можна засобами Windows. При цьому треба мати на увазі, що даний процес буде йти повільніше, ніж якби диск просто форматировали в NTFS. Якщо у вас встановлені старі версії Windows (95/98), і ви не хочете від них відмовлятися, залиште FAT32, тому що ранні версії не можуть працювати з NTFS.
2
Вважається, що конвертація відбувається без втрати даних. Проте можливі нештатні ситуації - наприклад, відключення електроенергії під час процесу. В цьому випадку дані, що зберігаються на диску, будуть втрачені. Тому перед конвертацією збережіть важливу інформацію на інший носій.
3
Якщо ви не знаєте, яка файлова система встановлена на логічному диску, клацніть по його піктограмі правою клавішею миші і вибирайте «Властивості». На вкладці «Загальні» в розділі «Тип» буде вказана файлова система.
4
Вам будуть потрібні права адміністратора. Попередньо звільніть місце на жорсткому диску, інакше перетворення не почнеться. Закрийте програми, запущені з диска або розділу, який збираєтеся конвертувати.
5
Запустіть командний рядок. Для цього в меню «Пуск» виберіть «Виконати» і введіть cmd в рядок пошуку.
6
Напишіть команду convert Диск:/fs: ntfs [/v], де Диск - буква логічного розділу, який буде конвертований. Щоб стежити за ходом процесу, додайте атрибут/v - система буде виводити на екран поточні повідомлення. Якщо ви конвертуєте системний диск, вам буде потрібно перезавантажити комп'ютер.
7
Після конвертації, можливо, розділ треба буде дефрагментировать. Викликайте меню, що випадає клацанням правої клавіші і вибирайте «Властивості». У вкладці «Сервіс» натисніть «Виконати дефрагментацію».
8
У новому вікні використовуйте кнопку «Аналіз», щоб отримати інформацію про поточний стан диска. Якщо є необхідність, запустіть дефрагментацію.