Як поміняти в BIOS диски місцями. Як поміняти вінчестер самому.

Basic Input/Output System (скорочено BIOS) - це набір мікрокоманд, записаних в один з чіпів на материнській платі комп'ютера. Його головне призначення - перевіряти наявність і працездатність основних пристроїв, необхідних для нормального функціонування (клавіатури, монітора, процесора, оперативної пам'яті і т.д.). При кожному включенні ця система виробляє набір відповідних операцій, а потім послідовно зчитує інформацію з завантажувальних секторів кожного з встановлених дискових накопичувачів. Порядок опитування дисків можна змінити в BIOS, щоб встановити пріоритет завантаження ОС з якогось конкретного носія.
Інструкція
1
Увійдіть в панель налаштувань базової системи введення/виводу. Для цього в процесі завантаження комп'ютера потрібно натиснути одну з клавіш. Найчастіше за цією операцією закріплюються клавіші Delete або F2 - конкретний варіант залежить від версії BIOS. Якщо використання цих двох варіантів не дасть результату, спробуйте встигнути прочитати повідомлення із запрошенням натиснути якусь іншу кнопку або поєднання клавіш, яке на секунду-другу миготить на екрані в процесі роботи BIOS.
2
Пошукайте в панелі налаштувань розділ з назвою Boot - у багатьох версіях саме в нього поміщаються налаштування послідовності опитування дисків. Інший можливий варіант назви потрібного розділу Advanced BIOS Settings. Для переміщення за списком розділів зазвичай використовуються клавіші зі стрілками, а для вибору виділеного пункту - натискання кнопки Enter.
3
Всередині розділу шукайте рядки First Boot Device, Second Boot Device, і т.д., якщо поміняти потрібно порядок проходження дисків різних типів - наприклад, вінчестера і приводу оптичних дисків. Перемістившись за допомогою клавіш зі стрілками до потрібної рядку, натисканням плюса або мінуса змініть встановлене в ній значення. Іноді замість клавіш плюс/мінус використовуються PageUp і PageDown.
4
Якщо ж поміняти місцями потрібно диски одного типу (наприклад, два вінчестери), шукайте в розділі посилання на додатковий підрозділ. Вона може бути відзначена написом Hard Disk Drive (для жорстких дисків), CD/DVD Drives (для оптичних дисків) і т.д. Перейшовши в цей рядок, натисніть Enter, і BIOS відобразить додаткове меню.
5
Додаткове меню повинно містити список встановлених в комп'ютер пристроїв пам'яті обраного типу в тій послідовності, в якій вони опитуються при завантаженні. Зміна позиції кожного рядка в цьому списку здійснюється, як правило, натисканням клавіш +/-.
6
Виставивши потрібний порядок проходження дисків, вийдіть з панелі управління зі збереженням внесених змін. Відповідна команда поміщена в розділ Exit.