Як навчитися швидко набирати на клавіатурі. Як навчитися друкувати текст на комп'ютері.

Перефразовуючи відомий вислів, можна сказати, що вміння швидко друкувати на комп'ютері - це не розкіш, а засіб досягнення успіху. Людям, чия професія пов'язана з набором тексту, цей корисний навик допоможе підвищити продуктивність праці та збільшити свій дохід.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма-тренажер;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Навчіться набирати текст не одним-трьома пальцями, як роблять багато, а використовуючи десятипальцевому систему. При цьому руки повинні звикнути до стандартного положенню на клавіатурі , з якого починається набір будь-якого тексту. Клавіші при цьому об'єднуються в невеликі зони, в кожній з яких «працює» конкретний палець. Щоб «поставити» руки правильно, скористайтеся спеціальними комп'ютерними програмами-тренажерами, наприклад, «Соло на клавіатурі» В.В. Шахиджаняна.
2
Привчіть себе дивитися тільки на екран комп'ютера, не відволікаючись на те, щоб перевірити, на які клавіші ви натискаєте. За клавіші відповідають руки, за правильність тексту - очі. Як тільки ви порушуєте це правило, швидкість друкування різко знижується. Буває, що людина концентрує свою увагу тільки на клавіатурі, поглядаючи лише зрідка на екран. В такому випадку є ризик набрати текст не так як потрібно: латиницею замість кирилиці або з ненавмисним використанням клавіші CapsLock. Усунення помилки «з'їдає» дорогоцінний час.
3
Після того, як ви освоїте два перші кроки, приступайте до тренувань. Цей етап вимагає терпіння і наполегливості. Для перших занять виберіть простий текст, не обтяжений пунктуацією і цифрами. Намагайтеся набирати його безпомилково і так швидко, як тільки можете. Набір повторюйте по декілька разів, в залежності від величини тексту. У день слід друкувати не менше сторінки. На початковому етапі тренування повинні бути щоденними. Надалі складність тексту необхідно підвищити.
4
Якщо в заняттях настав неминучий етап, коли покращувати свій результат далі не виходить, виходьте на новий рівень: беріть участь в змаганнях на швидкість набору тексту, наприклад, на www.klavogonki.ru. Змагальний дух обов'язково послужить стимулом для підкорення нових вершин в швидкого друкування.