Як вибрати колечко з бірюзою.

Бірюза - напівдорогоцінне каміння, який спрадавна цінується за свій гарний колір і фактуру. Бірюза може бути небесно-блакитного, синього, жовтого і жовтувато-зеленого кольору. Цей матеріал дуже часто підробляється, більшість виробів з бірюзою містять не натуральні камені, а імітації або підробки, тому будьте уважні при виборі.
Вам знадобиться
  • - лупа;
  • - вода або спирт;
  • - ганчірочка;
  • - сірники або запальничка;
  • - голка.
Інструкція
1
Розгляньте уважно кільце, піднесіть його ближче до очей. Краще навіть скористатися лупою. Справжня бірюза має пористу структуру, якщо її поверхня гладка, значить, це підробка, можливо пластик або скло. Але бувають і більш якісні підробки, на поверхні яких видно дірочки. Постарайтеся розглянути, який колір каменю усередині цих отворів. Якщо він білий, то це однозначно імітація.
2
Потріть поверхню каменю вологою ганчірочкою або серветкою, змоченою у воді або ж спирті. Якщо серветка забарвилася, то це не справжня бірюза, а дешевий замінник.
3
Ще один спосіб перевірки натурального каменю - нагрівання на вогні. Піднесіть сірник або запальничку до зворотної сторони каменю. Якщо з'явиться характерний для палаючої пластмаси запах, а сам він почне плавитися і чорніти, то це, звичайно, не натуральний камінь.
4
Також можна перевірити за допомогою звичайної голки. Візьміть її і постарайтеся подряпати матеріал. Якщо камінь не піддається впливу, а навпаки, обточується голка, то це, швидше за все, його імітація, виконана зі скла, фаянсу або ж іншого натурального мінералу, наприклад, халцедону. Їх твердість вище 5,5, у бірюзи цей показник нижчий, і на ній повинні залишатися подряпини. Якщо ж камінь, навпаки, дуже легко дряпається, при цьому залишається стружка або дрібна біла стружка, або всередині подряпина біла, а не блакитна, то і це підробка, швидше за все, пластикова.
5
Ту ж голку можете загострити на вогні. Потримайте її над запальничкою і доторкніться кінчиком до поверхні каменя. Якщо бірюза була облагороджена фарбою, воском або смолою, то в місці зіткнення трохи зміниться колір. Пластикова копія почне плавитися і текти, видаючи знайомий запах палаючого пластику, замінник з одонтоліта буде видавати запах горілої кістки.
6
Бірюза рідко зустрічається великого розміру. Тому, якщо ви бачите перед собою колечко, камінь в якому більше 5 міліметрів цього матеріалу, при цьому недорого коштує, то будьте впевнені, перед вами підробка з так званої пресованої бірюзи. Найдешевше кільце з натуральної бірюзою (навіть з невеликим каменем) зазвичай коштує не менше двохсот доларів. Якщо ціна нижча, та ще й камінь великий, це безперечно підробка.