Як навчитися триматися на воді.

Тому, хто не вміє триматися на воді , складно навчитися плавати. Повітря, що знаходиться в організмі, дозволяє плавати, але боязнь потонути перешкоджає бажанням людини утримуватися на поверхні води, тому найголовніше - справитися зі страхом.
Інструкція
1
Якщо стан вашого здоров'я дозволяє вам плавати, ви навчитеся триматися на воді, як тільки подолаєте свій страх перед водною стихією. Зберіть волю в кулак і почніть навчання, це не так вже й складно.
2
Починайте навчання в басейні або у водоймі, у якого пологе і чисте дно, немає хвиль і течій. Бажано, щоб вода в басейні не була занадто холодною, тоді можна уникнути небезпеки появи судом. Не намагайтеся вчитися триматися на воді самостійно. По-перше, ви можете потонути, по-друге, хтось повинен вас навчати і страхувати.
3
Скористайтеся радою попередньо придбати прищіпку для носа, ними користуються спортсменки, що займаються синхронним плаванням. Вам буде простіше освоїти вправи, засновані на пірнанні. Надіньте гумову шапочку, а волосся заправте під неї, щоб ніщо не заважало вашим заняттям.
4
Вправа «поплавок» допомагає зрозуміти, що у тіла є плавучість, і воно виштовхується водою. Щоб виконати вправу, треба зайти в воду по груди, зробити вдих, а потім сісти навпочіпки у воді до повного занурення. Далі треба обхопити руками зігнуті ноги і опустити голову до колін. Через пару секунд ваше тіло спливе на поверхню. Залишайтеся на поверхні води до того, як ви відчуєте, що треба вдихнути повітря. Після цього встаньте на ноги.
5
Вправа «ковзання» роблять, щоб усвідомити, що ноги важче води. Щоб його виконати, треба зайти по груди у воду і повернутися обличчям до берега. Набравши повітря, поринете в воду, присівши навпочіпки. Відштовхнувшись від дна ногами по напрямку вперед і вгору, постарайтеся розпрямити тіло, тримаючи руки по швах. Тіло спливе і почне рухатися вперед. Незабаром можна буде помітити, що ноги опускаються вниз, а тіло приймає вертикальне положення, що й потрібно було довести.
6
Якщо ви будете виконувати попередню вправу, намагаючись гребти ногами, то зрозумієте, що можете триматися на воді. Тренуйтеся, поки страх не зникне, а тіло не розслабиться. Як тільки ви навчитеся триматися на воді, можна починати вчитися плавати.
Знаменита прислів'я говорить: «Щоб навчитися плавати, потрібно лізти в воду». Тому для початку виберіть місце, де будете вчитися: басейн або відкрита неглибокий водойма, бажано без сильного течії.
Інструкція
1
Перед тим як безпосередньо вчитися плавати, навчитеся дихати, зануривши грудну клітку в воду. Не бійтеся води, розслабтеся, заспокойте своє дихання і рівномірно дихайте, утримуючи голову над водою. Якщо ви злякаєтесь, затисне і перестанете дихати, вам буде набагато складніше плисти.
2
Постарайтеся, щоб на перших ваших заняттях було якнайменше відволікаючих факторів, вода була приємна для тіла, не було сильного вітру і хвилювань, і щоб за вами хоч хто-небудь доглядав. Ідеальний варіант - басейн. Або море, так як солона вода допомагає навчитися плавати.
3
Зайдіть у воду по груди, вдихніть і затримайте дихання. Відразу після цього поринете в воду, коліна підтягніть до грудей і зафіксуйте їх руками. Ніс уткнемся в коліна і тримайтеся стільки, на скільки вистачить дихання. Повторюйте вправу до тих пір, поки не подолаєте страх перед водою і не відчуєте себе в ній вільно.
4
Зайдіть у воду по груди і розгорніться особою до берега. Енергійно відштовхнувшись ногами і витягнувши руки вперед, ляжте грудьми на водну поверхню так, щоб ваше тіло почало ковзати по напрямку до суші. Закінчивши ковзання, встаньте на ноги. Після освоєння цієї вправи, ускладніть його. Під час ковзання робіть гребкові руху ногами за принципом ласт. Самі рухи повинні бути легкими, не надто енергійними, а шкарпетки ніг витягнутими. Намагайтеся розслаблятися під час ковзання.
5
Підключіть до ковзання руху руками. Так, щоб плисти собачим стилем, зігнуті руки тримаєте перед собою на ширині плечей. По черзі загрібати руками воду під себе, стежачи за тим, щоб рухи були рівномірні і спокійні. Голову тримайте над водою. Пливіть так довго, на скільки вистачить сил.
6
Обов'язково стежте за диханням. Дихайте через ніс, щоки злегка роздмухуйте, голову утримуйте над поверхнею води, відхиляючи її максимально назад. Після того як освоїте цей вид плавання, спробуйте опускати підборіддя в воду, щоб розслабити м'язи шиї.
7
Спробуйте інший стиль плавання. Рухи ногами робіть в жаб'ячому стилі: підтягуючи до себе і відштовхуючи одночасно обидві ноги. Руками робіть кругові рухи, відштовхуючи воду від себе. Ліва рука повинна рухатися проти годинникової стрілки синхронно з правого, яка повинна описувати півколо за годинниковою стрілкою. Освоївши цей стиль, ви зможете плавати довго і майже без втоми.